1,11 mln euro dla warszawskiej Gotivy. Startup zarabia na dystrybucji obrazów zamienianych w puzzle

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

1,11 mln euro dla warszawskiej Gotivy. Startup zarabia na dystrybucji obrazów zamienianych w puzzle

Udostępnij:

Polsko-bośniacki startup Gotiva, opracował Jigsaw Puzzle Universe, aplikację, która umożliwia twórcom treści dystrybucję i zarabianie na obrazach zamienionych w puzzle. Gotiva pozyskała w rundzie seed 1,11 mln euro. W spółkę zainwestowali: SMOK Ventures, Movens Capital, Wojciech Wronowski i Big Bets (family office Antona Gauffina, założyciela Huuuge).

Łączne finansowanie Gotivy to 1,91 mln euro (wcześniej odbyła się nieogłoszona runda pre-seed z wkładem Heracles Capital, Erica Seuferta i 18 międzynarodowych aniołów biznesu z branży mobilnej, gier i ad-tech). 

Gotiva zrzesza już 200 twórców z ponad 40 krajów

Jigsaw Puzzle Universe umożliwia twórcom treści, w tym ilustratorom cyfrowym, fotografom i twórcom treści AI, dystrybucję obrazów digitalowych i zarabianie pieniędzy, gdy użytkownicy korzystają z aplikacji układając puzzle.

Aplikacja zawiera obrazy stworzone przez ponad 200 twórców z ponad 40 krajów. Początkowo startup koncentrował się na treściach graficznych, ale w przyszłości platforma planuje wspierać różne typy treści multimedialnych, z dedykowanymi aplikacjami odpowiedzialnymi za dystrybucję i generowanie przychodów.

– Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie ujednoliconej platformy, na której twórcy mogą bezproblemowo uczestniczyć w dystrybucji treści w różnych obsługiwanych aplikacjach. Przedkładamy jakość nad ilość, wyobrażając sobie stworzenie największej społeczności najlepszych twórców treści. W związku z rewolucją AI przewidujemy, że przyszłość przyniesie więcej twórców treści. Aby wesprzeć ten rozwój, nasza platforma jest otwarta na zgłoszenia generowane przez sztuczną inteligencję. Jednak podlega to ścisłemu procesowi zatwierdzania, aby zapewnić, że treść spełnia wszystkie wymagania prawne, techniczne i jakościowe – powiedział w wypowiedzi cytowanej przez tech.eu, Sebastian Szczygiel, jeden ze współzałożycieli Gotivy.

Gotivę założyli w 2021 r. Grzegorz Tarczyński, Jacek Nijaki, Adnan Ahmic i Sebastian Szczygiel

 

Przeczytaj również:

Smok wkracza do CEE: 10 nowych startupów w ubiegłym roku – podsumowanie 2023

Movens Capital i Cogito Capital Partners inwestują w SKY ENGINE AI. Startup pozyskał łącznie 7 mln dolarów w rundzie A