1,8 mln zł na rozwój Moniti, aplikacji deskless: 1,2 mln zł zapewnia fundusz Smartlink Partners

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

1,8 mln zł na rozwój Moniti, aplikacji deskless: 1,2 mln zł zapewnia fundusz Smartlink Partners

Udostępnij:

Moniti, aplikacja do zarządzania zespołami pracującymi z dala od komputera (deskless) pozyskała 1,8 mln zł finansowania w zamkniętej właśnie rundzie late seed. 1,2 mln zł, w zamian za 24 udziały, dostarczył fundusz Smartlink Partners z ekosystemu JR Holding, który był lead inwestorem w tej rundzie.

Moniti oferuje system do cyfryzacji i automatyzacji organizacji pracy zespołów deskless. Aplikację wykorzystują firmy z branży budowlanej, gastronomii, usług w terenie a nawet organizacje samorządowe.

– Moniti znamy i blisko współpracujemy już od dłuższego czasu, zainwestowaliśmy w tę spółkę już ponad 1,5 roku temu jako JRH. Od tamtego czasu spółka urosła prawie 7 razy jeśli chodzi o MRR, spółka zbudowała produkt, na którym, w praktyce możemy uczyć się co to znaczy product led growth, widzimy możliwość dalszych geometrycznych wzrostów oraz zainteresowanie ważnych funduszy, nie tylko z Europy. Jestem dumny że mogę pracować na co dzień z takim founderem jak Dawid Kowalski – powiedział Bartłomiej Kurylak, partner zarządzający Smartlink Partners, CFO w JRH.

Czy uda się przebić dotychczasowy wzrost 600%?

Pozyskane środki Moniti przeznaczy na skalowanie działań, które dotychczas pozwoliły urosnąć firmie o 600% od ostatniej rundy inwestycyjnej w styczniu 2023 roku. W dalszych planach zespół w pełni zautomatyzuje procesy związane z pracą zespołów dzięki zastosowaniu AI, co umożliwi firmom m.in w pełni automatyczne tworzenie grafiku pracy, delegowanie zadań oraz komunikację z pracownikami przy pomocy Senior Employee Moniti.

Zapomnieć o nadzorze pracowników

Pracownicy „deskless” stanowią ponad 80% wszystkich pracowników na świecie. Firmy dążą do większej automatyzacji, inwestując w nowe technologie, aby uczynić pracę tych pracowników bardziej efektywną. Rynek rozwiązań do śledzenia czasu pracy ma osiągnąć wartość 17,6 miliarda USD do 2030 roku, przy szacowanej rocznej stopie wzrostu (CAGR) wynoszącej 24,9% w latach 2024-2030.

Naszym celem jest, aby przedsiębiorcy i menedżerowie mogli zapomnieć o procesie organizacji i nadzorowania pracy zespołów. Moniti zrobi to za nich, proaktywnie i efektywnie. Dzięki wsparciu od Smartlink przyspieszymy nasze działania marketingowo-sprzedażowe i utrzymamy dynamiczny wzrost 400% rok do roku. Już teraz prowadzimy rozmowy z funduszami VC z Nowego Jorku i Londynu na temat rundy A – powiedział Dawid Kowalski, CEO Moniti.

Czytaj także: