Simlab w 2021 roku otrzymał pożyczkę w wysokości 1 miliona dolarów w rundzie seed prowadzonej przez swojego partnera technologicznego, Matterport, oraz otrzymał również fundusze europejskie w wysokości 4 miliony złotych. Był to grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, przy czym część tej kwoty otrzymała Politechnika Śląska, z którą Simlab współpracował w ramach pozyskania tego dofinansowania.
Road-mapa produktów w drodze
Środki pozyskane z rundy A zostaną wykorzystane na opracowanie strategii wejścia na rynek, skoncentrowanej na dystrybucji przez kanały partnerskie oraz na dalsze rozszerzanie funkcjonalności produktów Simlab. Road-mapa produktów będzie obejmować ulepszenia integracji API z globalnym ekosystemem budowlanym oraz prop-tech, w zakresie zarządzania danymi budowlanymi, automatyzacji budynków, zarządzania aktywami, Digital Twin i funkcji AR.
– To finansowanie zapewnia naszą gotowość do wejścia na rynek. Dzięki naszej bezpośredniej i pośredniej zdolności wejścia na rynek, dotrzemy do szerszej grupy docelowej na globalnych rynkach budownictwa, zarządzania nieruchomościami i inteligentnych budynków – powiedział Marek Koźlak, założyciel i CEO Simlab.
– Dzięki partnerstwu z Carpathian Partners, Simlab będzie miał dostęp nie tylko do renomowanych źródeł międzynarodowego kapitału, ale również skorzysta z naszego ekosystemu doradców, przedsiębiorców, menedżerów, partnerów technologicznych i potencjalnych klientów, który zbudowaliśmy przez niemal dwie dekady doświadczenia w inwestowaniu instytucjonalnym – dodał Łukasz Gawlik, założyciel i partner zarządzający Carpathian Partners.
Simlab współpracuje z głównymi graczami na rynkach AEC takimi jak Matterport, KNX, NETx i Fibaro (Nice Group), i ma plan dalszych integracji z innymi liderami branży, takimi jak Procore czy IBM. Siedziba firmy znajduje się w Gliwicach na Śląsku, a planowane jest otwarcie japońskiego oddziału w Tokio. Zespół Simlab liczy 30 pracowników.
Źródło: PAP Biznes