4 otwarty nabór startupów z sektora inteligentnych miast i zrównoważonego rozwoju

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

4 otwarty nabór startupów z sektora inteligentnych miast i zrównoważonego rozwoju

Udostępnij:

X2.0 rozpoczyna swój 4. otwarty nabór, zapraszając do udziału innowacyjne startupy z sektora inteligentnych miast i zrównoważonego rozwoju. 10 wybranych startupów skorzysta z wiedzy ponad 200 Impact Builders i możliwości nawiązania kontaktu z uznanymi korporacjami poszukującymi nowatorskich innowacji, które są już częścią ekosystemu X2.0.

Program Wzrostu dla 10 ciekawych startupów

Startupy deeptech zorientowane na wpływ w obszarach inteligentnych miast i zrównoważonego rozwoju mogą zgłosić swoją kandydaturę do programu X2.0. Program X2.0, który dysponuje łącznym finansowaniem w wysokości 1,5 miliona euro, poszukuje 10 wyjątkowych startupów, które dołączą do 5-miesięcznego Programu Wzrostu. Każdy beneficjent będzie miał dostęp do bonów przeznaczonych na innowacje o wartości 30 000 euro oraz szansę na otrzymanie mentoringu i usług skalowania od zewnętrznych dostawców usług X2.0, znanych jako Impact Builders.

Rosnący ekosystem X2.0!

Program na przestrzeni swojej działalności stworzył innowacyjny oraz rozbudowany ekosystem przedsiębiorczości. Obejmuje on 30 startupów korzystających z Programu Wzrostu, wybranych w każdej z poprzednich naborówt: Manufacturing & Circular Economy, Agritech oraz Healthtech & Biotech; ponad 170 Impact Builders, ekspertów z prawie 40 krajów oferujących usługi w zakresie rozwoju biznesu, komercjalizacji, potrzeb deep-tech, finansów, internacjonalizacji, promocji i komunikacji oraz prawie 20 korporacji z dziedziny transportu, innowacji, telekomunikacji, usług finansowych, opieki zdrowotnej, napojów oraz energii i zrównoważonego rozwoju, które poszukują między innymi nowatorskich innowacji, partnerstw strategicznych i możliwości inwestycyjnych.

Nowe pomysły na budowę inteligentnych miast dla zrównoważonych  społeczności

Zgodnie z przewidywaniami ONZ do roku 2050 aż dwie trzecie ludności będzie zamieszkiwać obszary miejskie, dlatego istnieje  konieczność wprowadzenia bardziej zrównoważonego planowania miast i świadczenia usług publicznych. W związku z tym, pojawiło się wiele nowych wyzwań, na które mogą odpowiedzieć startupy i małe i średnie przedsiębiorstwa, które mają na celu wykorzystanie najnowszych technologii lub wyników badań naukowych w celu poprawy jakości życia mieszkańców oraz środowiska miejskiego, jednocześnie promując zrównoważone praktyki i styl życia.

Dynamiczny rozwój miast i proces industrializacji spowodowały wzmożenie presji na środowisko, co stanowi poważne zagrożenie dla jakości życia mieszkańców, potencjalnie ją obniżając. W odpowiedzi na tę sytuację, rozwijane są różnorodne technologiczne aplikacje, które mogą przyczynić się do redukcji emisji o 10-15 procent. Wspieranie tych rozwiązań jest teraz kluczowe, a program X2.0 Growth wydaje się niezbędny do przyspieszenia ich rozwoju i wprowadzenia na rynek w krótkim okresie czasu.

Różnorodność i współpraca

Czwarty nabór X2.0 koncentruje się na różnorodnych gałęziach i dziedzinach, które mogą się uzupełniać oraz współpracować ze sobą, takich jak: mobilność miejska i ekologiczny transport, urbanistyka i rozwój miast, bezpieczeństwo publiczne, efektywność energetyczna, gospodarka o obiegu zamkniętym, racjonalne zarządzanie zasobami, jakość wody i powietrza, zagospodarowanie odpadów, działania na rzecz zmniejszenia zmian klimatycznych, monitoring środowiska, odporność na zagrożenia oraz przygotowanie na wypadek katastrof.
Jeśli Twoja firma startupowa działa w innych obszarach związanych z rozwojem inteligentnych miast i zrównoważonym rozwojem, zapraszamy do udziału!

Jak się zgłosić?

Startupy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) muszą składać wnioski za pośrednictwem platformy.

Dostępne są tam wytyczne dla wnioskodawców zawierające wszystkie kluczowe informacje i kryteria kwalifikacyjne.

 

Przeczytaj również:

Warszawski ośrodek CENTERA opracowuje przełomowe technologie terahercowe Dodane: 15.09.2023 Informacja prasowa

Measurlabs pozyskuje 2,5 mln euro. Pomoże firmom zajmującym się zrównoważonym rozwojem