Szwedzka apteka internetowa Apotea rozpoczęła współpracę z eOperatorem

Dodane:

Karolina Kwietniewska Karolina Kwietniewska

Szwedzka apteka internetowa Apotea rozpoczęła współpracę z eOperatorem

Udostępnij:

50 000 zamówień dziennie i redukcja śladu węglowego to wynik współpracy szwedzkiej apteki Apotea z eOperatorem. Ramię robotyczne do kompletacji oraz system automatyzacji AutoStore od firmy Element Logic mają zmaksymalizować wydajność i zadbać o redukcję śladu węglowego.

Nowa instalacja – lepsze wyniki

Obiekt o powierzchni 38 000 metrów kwadratowych wysyła około 1 miliona paczek każdego miesiąca. W 2022 r. firma skupiła się głównie na automatyzacji. Aby utrzymać wysoką wydajność, Apotea potrzebowała czegoś więcej niż standardowe rozwiązania automatyzacji magazynów. Nowa instalacja to wynik współpracy pomiędzy Element Logic, AutoStore, RightHand Robotics i Apotea.

Wdrożono wyprofilowany system AutoStore, oferowany przez Element Logic, który składa się z 3 ramion robotycznych eOperator, 20 tys. pojemników, 4 portów karuzelowych i 30 robotów AutoStore. – eOperator umożliwia szybką wysyłkę do klientów, bez względu na porę dnia w nocy i w weekendy. Dzięki temu byliśmy w stanie wprowadzić 24-godzinne operacje – to jest wyjątkowe. Otrzymujemy większą produktywność, szybsze dostawy, a wszystko staje się tańsze i bardziej wydajne. – mówi Pär Svärdson, CEO w Apotea.

eOperator – automatyzacja magazynów z Element Logic na nowym poziomie

Ramię robotyczne eOperator stworzone zostało dzięki połączeniu technologii kompletacji RightPick firmy RightHand Robotic oraz oprogramowaniu Element Logic, co oznacza automatyzację na poziomie, którego osiągnięcie do tej pory było niedostępne. Ramię działa dzięki procesorowi GPU i gwarantuje konkretne korzyści: bezpieczne i dokładne kompletowanie, optymalizację kosztową siły roboczej, usprawnienie łańcucha dostaw, wysoki poziom rentowności i szybkie ROI. eOperator pracuje nieustannie, kompletując zamówienia automatycznie przez całą dobę, co umożliwia szybką wysyłkę do klientów, nawet w weekendy.

Jak to właściwie działa?

Kamery na ramieniu są „oczami” robota, a chwytak z przyssawkami jest jak dłoń z ruchomymi palcami. Chwytak robota, wykorzystując uczenie maszynowe, automatycznie wybiera najlepszy sposób na pobranie towaru z AutoStore. Dzięki tej funkcji eOperator uzupełnia system AutoStore – przyspiesza realizację zamówień, dostawę i nie uszkadza produktów.

Zrównoważony rozwój Apotea z systemem automatyzacji od Element Logic

Celem szwedzkiej apteki internetowej, której bliskie są wartości ekologiczne i ograniczenie poziomu śladu węglowego jest zrównoważony rozwój biznesu. Firma znalazła się na szczycie listy firm e-commerce, które w pełni realizują założenia zrównoważonego rozwoju w Szwecji (Sustainable Brand Index z 2020 i 2021 roku). Otrzymała również nagrodę „Sustainability of the Year by PriceRunner 2022” i miano firmy e-commerce o najlepszej realizacji założeń zrównoważonego rozwoju w ankiecie konsumenckiej PostNord w 2021 roku.

Simpact Ventures policzył ślad węglowy funduszu i spółek portfelowych

Solarna wiata autobusowa SEEDiA zintegrowana z maszyną Paczkomat