Solarna wiata autobusowa SEEDiA zintegrowana z maszyną Paczkomat

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Solarna wiata autobusowa SEEDiA zintegrowana z maszyną Paczkomat

Udostępnij:

SEEDiA, w ramach współpracy z Grupą InPost, zintegrowała swoją solarną wiatę autobusową z maszyną Paczkomat. To ekologiczne rozwiązanie, które znacząco przyczynia się do redukcji śladu węglowego związanego z dostawą paczek. Pierwsza z lokalizacji tego projektu znajduje się w gminie Nędza w województwie Śląskim.

SEEDiA, startup specjalizujący się w produkcji solarnej małej architektury miejskiej, zintegrował swoją solarną wiatę autobusową z maszyną Paczkomat Grupy InPost. To wyjątkowe połączenie umożliwia efektywną dostawę paczek, jednocześnie wspierając środowisko naturalne.

Pierwszą lokalizacją wspólnego projektu została gmina Nędza w województwie Śląskim, wiata wyposażona w 4 panele solarne o łącznej powierzchni 5.25 m², przekazuje aż 79% wygenerowanej zielonej energii na zasilanie Paczkomatu, co sprawia, że urządzenie jest praktycznie w pełni zasilane z wiaty autobusowej. Pozostałe 21% przeznaczone jest na potrzeby użytkowników, takie jak oświetlenie, gniazda USB czy ładowarki indukcyjne.

Ekologiczna infrastruktura miejska

Panele fotowoltaiczne w tej lokalizacji produkują aż 680 kWh czystej energii, co przekłada się na redukcję śladu węglowego o aż 322.4 kilogramy CO2 rocznie. To znaczący krok w kierunku zrównoważonej dostawy paczek i ekologicznej infrastruktury miejskiej. Po prawie roku prac badawczo – rozwojowych naszych zespołów, jesteśmy zachwyceni widząc, że implementacja jest już użytkowana przez lokalną społeczność. Wdrożenie stanowi istotny krok zarówno dla nas, jak i dla grupy InPost w naszych wysiłkach, by uczynić ekologiczną infrastrukturę miejską dostępną nawet w małych miasteczkach i wsiach.

Kolejne dwie lokalizacje dla wspólnych wdrożeń SEEDiA i InPost będą znajdowały się w Kielcach oraz gminie Słupno w centralnej Polsce.

Cieszę się, że możemy wspólnie jeszcze bardziej obniżać ślad węglowy ostatniej mili i sektora e-commerce, jednocześnie zmieniając transport publiczny na bardziej atrakcyjny – usługi towarzyszące, takie, jak możliwość odebrania przesyłki – to kolejna zachęta do korzystania ze zbiorkomu. – Piotr Hołubowicz, CEO & Founder SEEDiA.

Simpact Ventures policzył ślad węglowy funduszu i spółek portfelowych