Wśród obecnych inwestorów znaleźli się Nat Friedman, Daniel Gross i Andreessen Horowitz (zajmuje miejsce w zarządzie). Natomiast jednymi z pierwszych inwestorów startupu byli aniołowie biznesu: Bartosz Majewski (były CEO firmy doradczej Casbeg), Bartek Pucek (CEO w Forward Operators AI Lab) oraz Tomek i Piotr Karwatka (Twórcy Catch The Tornado).
Dalej ElevenLabs wspiera między innymi Credo Ventures (główny inwestor w rundzie pre-seed), Concept Ventures, współzałożyciel Instagrama Mike Krieger czy współzałożyciel Oculus VR Brendan Iribe. Embark Studios, Storytel i TheSoul Publishing również dołączają do tej rundy jako inwestorzy.
Spółka poinformowała także, że wprowadza dziś zestaw nowych rozwiązań produktowych, umożliwiając każdemu stworzenie całego audiobooka na platformie w ciągu kilku minut, oraz model wykrywania mowy AI.
Możliwości ElevenLabs
Narzędzia ElevenLabs mogą przekształcić dowolny tekst w mowę za pomocą syntetycznych głosów, sklonowanych głosów lub tworząc zupełnie nowe sztuczne głosy, które można dostosować do preferencji płci, wieku i akcentu. Dzięki swoim badaniom ElevenLabs było w stanie osiągnąć nowy poziom jakości mowy, który jest prawie nie do odróżnienia od mowy prawdziwego człowieka z opóźnieniem poniżej 1 sekundy.
Platforma została już wykorzystana w wielu kreatywnych branżach i sektorach, od niezależnych autorów tworzących audiobooki, deweloperów udźwiękawiających postacie w grach wideo, po wspierających osoby niedowidzące w dostępie do treści pisanych online i zasilających pierwszy na świecie kanał radiowy AI. ElevenLabs nawiązało również szereg partnerstw B2B, w tym z jednym z największych na świecie wydawców audiobooków Storytel, globalną platformą twórców treści TheSoul Publishing, twórcami gier, takimi jak Embark Studios i Paradox Interactive, oraz kreatywną platformą medialną MNTN.
Plany ElevenLabs
Inwestycja zostanie wykorzystana do dalszego budowania najnowocześniejszego centrum badawczego ElevenLabs w zakresie sztucznej inteligencji głosowej oraz do uruchomienia szeregu dodatkowych produktów wspierających określone branże rynkowe, takie jak wydawnictwa, gry, rozrywka i aplikacje konwersacyjne.
– W ciągu ostatnich pięciu miesięcy widzieliśmy, jak nasza technologia została przyjęta przez miliony twórców, firm i kreatywne umysły. Jesteśmy na samym początku tej podróży, a teraz, gdy dołączyli do nas Nat, Daniel i Andreessen Horowitz, mamy najlepszych partnerów, którzy kontynuują naszą ambitną drogę naprzód – komentuje Mati Staniszewski, CEO i współzałożyciel ElevenLabs.
Premiera nowych funkcji – Projects
Projects ma zapewnić twórcom treści, takim jak wydawcy i niezależni autorzy, dostęp do niedostępnego dotychczas poziomu kontroli nad treściami audio generowanymi przez sztuczną inteligencję. Opiera się na badaniach firmy nad syntezą mowy i „wypełnianiem” audio, aby zapewnić użytkownikom możliwość płynnego generowania całych segmentów dialogowych, artykułów informacyjnych, a nawet audiobooków bez opuszczania platformy. Projects ma na celu zapewnienie poziomu prostoty i łatwości obsługi „Dokumentów Google” do tworzenia dźwięku.
Projects dołącza do pakietu produktów ElevenLabs, który obejmuje Speech Synthesis, platformę zamiany tekstu na mowę, która wykorzystuje wcześniej istniejące syntetyczne głosy oraz VoiceLab, przepływ pracy do tworzenia unikalnego głosu lub cyfrowej wersji istniejącego. Platforma niedawno udostępniła również Eleven Multilingual – model syntezy mowy, który może być używany w głównych językach europejskich.
W przyszłości dubbing AI?
Ostatnie zmiany produktowe są krokiem w kierunku opracowania narzędzia do dubbingu AI, które ma zostać wydane jeszcze w tym roku. Umożliwi to dubbingowanie dowolnego wideo na dowolny język przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnego głosu lektora. Firma przeprowadza już szereg testów z partnerami branżowymi, aby umożliwić dubbing AI na dużą skalę.
AI Speech Classifier
ElevenLabs prezentuje również AI Speech Classifier. Narzędzie to umożliwi każdemu przesłanie próbki audio i sprawdzenie, czy klip zawiera dźwięk wygenerowany przez AI z ElevenLabs. Ten produkt jest pierwszym tego rodzaju w generatywnej przestrzeni audio. Jest teraz dostępny publicznie i dla wybranych partnerów jako API. Wydanie AI Speech Classifier jest ważnym krokiem do tworzenia bezpiecznego krajobrazu mediów generatywnych.
Kiepski lektor? Stworzymy lepszego!
– Naszą misją jest bycie narzędziem pierwszego wyboru do opowiadania historii, rozwiązywania barier językowych i umieszczania wszystkich odbiorców w zasięgu wszystkich twórców treści w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Dzięki niesamowitemu, rozwijającemu się zespołowi i tym wyjątkowym inwestorom, ElevenLabs jest teraz coraz bliżej realizacji swojego długoterminowego celu, jakim jest uczynienie wszystkich treści powszechnie dostępnymi w dowolnym języku i dowolnym głosem – dodaje Mati Staniszewski.
Założona w 2022 roku firma ElevenLabs zajmuje się badaniami nad technologią głosową, opracowując wiodące na świecie oprogramowanie do zamiany tekstu na mowę dla wydawców i twórców. Spółka została założona przez przyjaciół z dzieciństwa Matiego Staniszewskiego i Piotra Dąbkowskiego. Zainspirowani kiepskimi lektorami amerykańskich filmów, które oglądali dorastając w Polsce, postanowili zaprojektować platformę, która mogłaby wyeliminować bariery językowe treści. ElevenLabs jest zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych i obecny na całym świecie.
Jak stworzyć z drużyny koszykarskiej sportowy startup? Opowiada Michał Szolc (Dziki Warszawa)
Founderze! Co chcą wiedzieć o tobie fundusze, zanim zdecydują się zainwestować?