Przekształcanie inżynierii bezpieczeństwa
Historia Vidoc Security Lab zaczęła się od dwóch w technologii związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem lukami w zabezpieczeniach.
Praca w zespole ds. bezpieczeństwa aplikacji wymagała od teamu przede wszystkim dwóch rzeczy:
- Kontroli nad zewnętrznymi zasobami – aby wiedzieć, co jest widoczne dla potencjalnych napastników.
- Szybkich i konfigurowalnych rozwiązań – do automatyzacji kontroli bezpieczeństwa i automatyzacji testów penetracyjnych aplikacji internetowych przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności.
Była to luka, której żadne istniejące narzędzie nie było w stanie odpowiednio wypełnić. Startup zainwestował niezliczone godziny czasu programistów, próbując zebrać różne narzędzia open-source. Jednak w tak szybko zmieniającym się środowisku podejście to okazało się nieskuteczne i zbyt powolne, aby nadążyć za wymaganiami CI/CD.
Ambicje Vidoc Security Lab były jasne: chcieli zautomatyzować research, tworzyć niestandardowe testy bezpieczeństwa dla aplikacji internetowych i usprawnić testy penetracyjne. Byli zdeterminowani, aby przenieść zabezpieczenia na wyższy poziom. Nie czekali więc, aż ktoś inny rozwiąże ten problem.
Wizja Vidoc Security Lab
Czym dokładnie jest Vidoc? Chodzi o umożliwienie zespołom AppSec pełnej kontroli nad ich zasobami internetowymi. Spółka rozpoczęła misję dostarczenia platformy zdolnej do obsługi zewnętrznego monitorowania ataku przy jednoczesnej automatyzacji testów bezpieczeństwa i wykrywania luk w zabezpieczeniach na dużą skalę.
Zapewnia inżynierom bezpieczeństwa infrastrukturę, której potrzebują do tworzenia własnych przypadków testowych i skanowania, automatyzacji rekonesansu 24/7 i prowadzenia zewnętrznego monitorowania powierzchni ataku dla swoich domen.
bValue Fund inwestuje w healthtech Wellbee
Szukasz finansowania? Zobacz, które fundusze aktualnie inwestują