Drukowane światło dotarło za ocean – Inuru pozyskało 10 milionów dolarów

Dodane:

Karolina Kwietniewska Karolina Kwietniewska

Drukowane światło dotarło za ocean – Inuru pozyskało 10 milionów dolarów

Udostępnij:

Polska firma Inuru może liczyć na trzycyfrowy wzrost przychodów już w nadchodzącym roku. Koncept, który proponują wydał się na tyle interesujący, że przyciągnął uwagę prywatnego inwestora z branży LED oraz grupę funduszy: Aper Ventures, Adamed Technology, ARIA oraz aniołów biznesu, którzy postanowili zainwestować w firmę. Produkty Inuru są już teraz dostępne w sieci sklepów Walmart.

– Światło fascynuje ludzi od lat, jest to element, który daje im wartość – mówi w rozmowie z This is it, Marcin Ratajczak współzałożyciel firmy Inuru. Wartość innowacji w zakresie technologii OLED autorstwa Inuru została doceniona także na rynku amerykańskim. Podświetlane butelki szampana czy Coca-Coli były jedynie preludium do kolejnych produktów wzbogaconych o drukowaną technologię. Nadszedł czas na branżę rozrywkową. Firma wykreowała grę planszową wzbogaconą właśnie o technologię OLED, która jest już dostępna w sprzedaży w sieci sklepów Walmart. Na tym jednak nie koniec.

Dobrze wykorzystane wsparcie

– Wyobraźmy sobie, że te etykietki, które dziś drukujemy dla szampanów, umieszczamy na leku i dodamy do tego mały timer, czasomierz, który jest w stanie mi powiedzieć, kiedy mój lek jest przeterminowany. – mówił w przytoczonym podkaście Marcin Ratajczak. Dzięki wsparciu inwestorów firma będzie miała możliwość zrealizować swoje plany dotyczące wykorzystania technologii w branży farmaceutycznej – interaktywne etykiety pomogą chorym w bezpiecznym aplikowaniu leków.

Alternatywa dla recyklingu

Misją firmy, o czym można przeczytać w wywiadzie opublikowanym na łamach naszego portalu, jest wyeliminowanie opakowań, których nie wykorzystuje się powtórnie, a jedynie wyrzuca i tym samym degraduje środowisko.

– W Inuru nie wierzymy w recycling. W rzeczywistości tylko 15% materiałów jest poddawanych recyklingowi (…) dzięki naszej technologii możemy całkowicie uniknąć odpadów opakowaniowych – stwierdza CEO Inuru. Standardowe diody LED są wytwarzane w sposób, który wywiera negatywny wpływ na środowisko, ponieważ proces pozyskiwania surowców do ich produkcji skutkuje trwałym zanieczyszczeniem wód. Firma Inuru proponuje rozwiązania, które będę przyjazne planecie dzięki swojemu wielokrotnemu wykorzystaniu.

 Nowa linia – więcej możliwości

Z uwagi na zapotrzebowanie, firma otworzyła nową linię produkcyjną na peryferiach Berlina. Jej całkowita automatyzacja, pozwala na obniżenie kosztów produkcji. Dotychczas, pomimo biodegradalnej, cienkiej struktury, produkcja OLEDów była finansowo mocno obciążająca. – Dzięki współpracy z globalnymi liderami innowacji, takimi jak CEACO, Displate i Cattier, nasza technologia dojrzała, a my zwiększyliśmy moce produkcyjne. Ta skala umożliwia nam wytwarzanie doskonałych produktów w sposób bardziej wydajny i opłacalny, co ostatecznie przyniesie korzyści szerszemu rynkowi – tłumaczy Marcin Ratajczak, CEO Inuru.