Opowieść Hanny Harkawy pełna jest nieoczywistych zwrotów akcji – nawet najsprawniejszy scenarzysta musiałby się sporo nagłówkować, aby w sposób wiarygodny dla odbiorcy wytłumaczyć, jak designerka rozpoczęła doktorat wdrożeniowy w dziedzinie inżynierii biomedycznej i opracowała system do domowej terapii blizn po cesarskim cięciu.
Co więcej, Hania zdecydowała się na ruch tak rzadki jak rzadki jest szachowy ruch znany pod nazwą „mat Légala”. Po założeniu własnej spółki Ouli, Hania nie szukała inwestorów – wybrała się za to na uczelnię, by w ramach akademickich struktur i w tamtejszych laboratoriach rozwijać własny biznes.
Ta nieoczywistość historii rozmówczyni naszego podcastu sprawia, że słucha się jej z uwagą. A że Hanna szczerze i otwarcie dzieli się swoimi przemyśleniami czy doświadczeniami, tym bardziej jej opowieść jest wciągająca.
Rozmowy posłuchasz w serwisie YouTube
lub Spotify
Hanna Harkawy
Założycielka Ouli – startupu rozwijającego system do terapii blizn dla kobiet po cesarskim cięciu. Posiada bogate doświadczenie w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań dla sektora medycznego, zdobyte we współpracy z firmami z branży HealthTech. Od lat wspiera strategiczny rozwój produktów w startupach, nadzorując kluczowe etapy prac projektowych. Aktualnie doktorantka programu Doktoraty Wdrożeniowe w dziedzinie inżynierii biomedycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, realizowanego we współpracy ze spółką Smart Spine, która opracowuje system do przesiewowego badania wad postawy u dzieci dedykowany placówkom oświatowym.
Absolwentka wzornictwa przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu UX i Product Design na Uniwersytecie SWPS. Ekspertka w dziedzinach FemTech i HealthTech w Klubie Inwestorek Indywidualnych oraz laureatka międzynarodowych konkursów,
takich jak UX Design Award i C-Idea Award.
Więcej o propozycjach Hani dotyczących usprawnienia współpracy na linii biznes – nauka, dowiesz się z jej prezentacji