Litewski fintech kevin. pozyskał 10 mln dolarów

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Litewski fintech kevin. pozyskał 10 mln dolarów

Udostępnij:

Startup kevin. opracował technologię, która ma zmienić oblicze branży płatniczej. Platforma umożliwia dokonywanie płatności z wcześniej powiązanych kont bankowych swoich klientów, obniżenie opłat dla handlowców oraz szybkie przetwarzanie transakcji. W fintech zainwestowali OTB Ventures i Speedinvest.

Spółka wykorzysta fundusze do uruchomienia systemu point-of-sale, który pozwoli konsumentom używać kevina do transakcji osobistych na istniejących automatach kartowych za pośrednictwem NFC. Będzie to działać podobnie jak Google Pay, ale płatność pochodzić będzie bezpośrednio z konta, a nie z karty bankowej.

– Myślę, że fintech zdecydowanie będzie nadal się rozwijał i rozszerzał w Europie w nadchodzących latach, a jest jeszcze wiele do zrobienia. Zdecydowana większość fintechów, które widzimy dzisiaj, jest ukierunkowana na biznes, co czyni je przyjaciółmi banków –  nie wrogami –  mówi w informacji prasowej współzałożyciel i general partner OTB Ventures  – Adam Niewiński.

Wcześniejsze finansowanie

W styczniu tego roku kevin. pozyskał 1,5 mln euro w ramach rundy seed od kilku europejskich aniołów biznesu z branży finansowej i ubezpieczeniowej. Pieniądze te pozwoliły kevinowi wprowadzić rozwiązanie do nowych sektorów i na nowe rynki w Europie. Obecnie startup działa w krajach bałtyckich, Polsce, Holandii i Portugalii. Na ten rok zaplanował wejście na 15 kolejnych rynków europejskich, a w 2022 r. chce objąć 80% klientów w EOG.

Czym dokładnie zajmuje się kevin.?

kevin. uruchomił pierwsze w historii rozwiązanie w zakresie płatności PSD2 dla płatności mobilnych z wcześniej powiązanych kont bankowych. Rozwiązanie umożliwia handlowcom przyjmowanie płatności bezpośrednio z kont bankowych za pośrednictwem API dla usług takich jak parkowanie, taksówki, car-sharing, dostawy i ubezpieczenia. Litewska technologia jest pierwszym przypadkiem wykorzystania PSD2 do bezpośredniego konkurowania z sieciami kart płatniczych w zakresie tego rodzaju płatności.