OTB Ventures inwestuje w Fractory z Estonii. Startup zebrał 7,7 mln euro

Dodane: 14.09.2021

Hanna Baster

Udostępnij:

Startup Fractory z branży informatycznej ogłosił, że w serii A pozyskał 7,7 miliona euro. Jednym z inwestorów jest polski fundusz inwestycyjny OTB Ventures.
Fractory to startup założony w Estonii, a obecnie działający z Wielkiej Brytanii. Jego produkt to platforma łącząca tych, którzy chcą kupić wykonane z metalu komponenty z ich wytwórcami – zakładami metalurgicznymi. Do tej pory platforma obsłużyła już ponad dwadzieścia cztery tysiące klientów, a w bazie zapisanych jest kilkaset firm przetwarzających metal.

Startup za pomocą platformy odpowiada na dwie potrzeby: z jednej strony klientów, firm, które w przypadku przestojów u stałego dostawcy, są zmuszeni na gwałt szukać nowego, a z drugiej zakładów metalurgicznych, które mogą efektywniej wykorzystać swój park maszynowy – “dorobić” w przypadku, gdy spadły większe, stałe zamówienia.

Branża produkcyjna potrzebuje cyfryzacji i automatyzacji

Dlaczego OTB Ventures zdecydowało się na tę inwestycję? Tak Marcin Hejka komentuje decyzję w informacji prasowej cytowanej przez TechCrunch: – Fractory stworzyło unikatowe rozwiązanie. Szybko rosnąca liczba użytkowników platformy pokazuje, że branża produkcyjna silnie potrzebuje rozwiązań cyfryzacji i automatyzacji. Zainwestowaliśmy w świetny produkt i utalentowany zespół programistów, który z ogromnym zaangażowaniem rozwija swój produkt i kontynuuje imponującą ścieżkę ekspansji zagranicznej.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem