OTB Ventures inwestuje w Fractory z Estonii. Startup zebrał 7,7 mln euro

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

OTB Ventures inwestuje w Fractory z Estonii. Startup zebrał 7,7 mln euro

Udostępnij:

Startup Fractory z branży informatycznej ogłosił, że w serii A pozyskał 7,7 miliona euro. Jednym z inwestorów jest polski fundusz inwestycyjny OTB Ventures.

Fractory to startup założony w Estonii, a obecnie działający z Wielkiej Brytanii. Jego produkt to platforma łącząca tych, którzy chcą kupić wykonane z metalu komponenty z ich wytwórcami – zakładami metalurgicznymi. Do tej pory platforma obsłużyła już ponad dwadzieścia cztery tysiące klientów, a w bazie zapisanych jest kilkaset firm przetwarzających metal.

Startup za pomocą platformy odpowiada na dwie potrzeby: z jednej strony klientów, firm, które w przypadku przestojów u stałego dostawcy, są zmuszeni na gwałt szukać nowego, a z drugiej zakładów metalurgicznych, które mogą efektywniej wykorzystać swój park maszynowy – “dorobić” w przypadku, gdy spadły większe, stałe zamówienia.

Branża produkcyjna potrzebuje cyfryzacji i automatyzacji

Dlaczego OTB Ventures zdecydowało się na tę inwestycję? Tak Marcin Hejka komentuje decyzję w informacji prasowej cytowanej przez TechCrunch: – Fractory stworzyło unikatowe rozwiązanie. Szybko rosnąca liczba użytkowników platformy pokazuje, że branża produkcyjna silnie potrzebuje rozwiązań cyfryzacji i automatyzacji. Zainwestowaliśmy w świetny produkt i utalentowany zespół programistów, który z ogromnym zaangażowaniem rozwija swój produkt i kontynuuje imponującą ścieżkę ekspansji zagranicznej.

OTB Ventures to fundusz venture capital, który inwestuje w startupy technologiczne będące na wczesnym etapie rozwoju, w szczególności te działające w zakresie digitalizacji i automatyzacji. Wcześniej zainwestował m.in. w warszawski startup Cosmose, który obserwuje zachowania klientów w sieci, wspomagając w ten sposób sprzedaż firm e-commerce, ukraiński Skalarr (wykorzystując uczenie maszynowe, platforma przeciwdziała wyłudzeniom przeprowadzanym poprzez wiadomości tekstowe na telefonach) i działający w tym samym obszarze Silent Eight, czy fiński ICEYE (dostarczanie w czasie bliskim RT obrazów powierzchni Ziemi).