Ubrania Do Oddania otwierają pierwszy Cyrkularny Butik w Galerii Mokotów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ubrania Do Oddania otwierają pierwszy Cyrkularny Butik w Galerii Mokotów

Udostępnij:

Globalne trendy pokazują nam zwrot w kierunku mody zrównoważonej i odpowiedzialnej, ale też racjonalnej konsumpcji. W te trendy wpisuje się wspólny projekt Ubrania Do Oddania i Unibail-Rodamco-Westfield, który swój rezultat ma w nowopowstałym Cyrkularnym Butiku w warszawskiej Galerii Mokotów. A to dopiero początek ogłoszonej właśnie współpracy pomiędzy partnerami.

Ubrania Do Oddania to założony w 2018 roku polski startup, który prowadzi platformę fundraisingową, łączącą zbiórki odzieży używanej ze wsparciem finansowym na rzecz organizacji charytatywnych. Dotychczas, dzięki niepotrzebnej odzieży użytkowników portalu Ubrania Do Oddania, do 120 organizacji charytatywnych trafiło przeszło 620 000 zł. Głównym celem startupu jest zmiana w branży odzieżowej i skierowanie jej ku odpowiedzialnej konsumpcji. Zosia Zochniak i Tomek Bocian konsekwentnie realizują swoje założenia, a w projekcie łączą siły wyłącznie z najlepszymi.

– Gdy otrzymaliśmy propozycję spotkania ze strony Galerii Mokotów trochę w to niedowierzaliśmy. Jedna z najbardziej prestiżowych galerii handlowych w Polsce złożyła nam propozycję nie do odrzucenia, zapraszając odzież używaną w swoje progi. Jadąc na spotkanie nadal wydawało nam się to nierealne, a dziś obsługujemy pierwszych klientów, którzy w Cyrkularnym Butiku sięgają po drugi obieg. To niesamowite! – mówi Zosia Zochniak, współzałożycielka Ubrania do Oddania.

Cyrkularne Butiki to długofalowy projekt współpracy pomiędzy Ubrania do Oddania a Unibail-Rodamco-Westfield, właściciela i zarządcy Galerii Mokotów. Celem przedsięwzięcia jest otwarcie salonów tego typu w najważniejszych centrach handlowych z polskiego portfolio URW.

Cyrkularny butik, czyli co?

Cyrkularny Butik Ubrania Do Oddania to urzeczywistnienie idei obiegu zamkniętego i odpowiedzialnej konsumpcji. Każdy klient Galerii Mokotów, oprócz tradycyjnych zakupów, ma możliwość nabycia ubrań z drugiego obiegu. Dodatkowo, jeżeli chce pozbyć się niepotrzebnych rzeczy może zostawić je w Cyrkularnym Butiku i na miejscu zdecydować jaką organizację charytatywną wesprze swoją darowizną.

To jednak nie wszystko, ponieważ twórcy Cyrkularnego Butiku duży nacisk stawiają na edukację i zwrócenie uwagi na to, jak wiele korzyści niesie ze sobą gospodarka cyrkularna i odpowiedzialna konsumpcja. W butiku Ubrań do Oddania w Galerii Mokotów raz w miesiącu planowane są spotkania z eko-edukatorkami, stylistkami mody, organizowane będą warsztaty z upcyklingu i zajęcia dla najmłodszych.

„Galeria Mokotów, będąca miejscem debiutu wielu marek, tak polskich jak i zagranicznych, zawsze starała się wyprzedzać trendy i wprowadzać u siebie innowacyjne rozwiązania. Dlatego też otwarcie pierwszego w Polsce, i jednego z pierwszych w Europie, stacjonarnych butików cyrkularnych w centrum handlowym było dla nas zupełnie naturalne. Zależy nam na tym, aby zapewniać klientom Galerii jak najszerszą ofertę, wychodzącą naprzeciw ich potrzebom. Widząc wyraźnie, że są oni coraz bardziej świadomi w kwestiach zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko zdecydowaliśmy się poszerzyć nasze propozycje o Butik Cyrkularny.

Dodatkowo, wsparcie i promocja odpowiedzialnej konsumpcji jest jednym z kluczowych dla nas aspektów w ramach BetterPlaces 2030, czyli globalnej strategii Unibail-Rodamco-Westfield, właściciela i zarządcy Galerii Mokotów. Butik Cyrkularny Ubrania do Oddania idealnie wpisuje się w nasze działania z tego obszaru. Bardzo się cieszymy, że dzięki temu otwarciu włączymy się w aktywności na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji, a także wesprzemy charytatywne starania Ubrań do Oddania” – mówi Anthony Vesin, Dyrektor Galerii Mokotów i Head of Shopping Centre Management Unibail-Rodamco-Westfield

Cyrkularny Butik Ubrania Do Oddania znajduje się na pierwszym piętrze w Galerii Mokotów. To dobra wiadomość dla wszystkich pasjonatów modowych perełek, które dostępne są z drugiej ręki. Dodatkową wartością tego miejsca jest fakt, że do sprzedaży trafiają wyselekcjonowane rzeczy, które uczyniły wiele dobra – ktoś, kto ich już nie potrzebował przekazał je przez portal UbraniaDoOddania.pl i wsparł wybraną przez siebie fundację, a dzięki modelowi sortowania i wprowadzania ubrań do ponownego obiegu – wyselekcjonowane rzeczy mogą sprawić radość komuś innemu. Co jeszcze warte podkreślenia, całe wyposażenie butiku również pochodzi z obiegu zamkniętego – od lady, przez kotary w przebieralniach, oświetlenie aż do ozdób na ścianach i kwiatów. Można powiedzieć, że Butik Cyrkularny – Ubrania do Oddania to kwintesencja idei cyrkularności zamknięta na 100 metrach powierzchni.

 

Zdjęcia: Marta Zadykowicz