Econverse Cup to szkoła dla młodych przedsiębiorców. Nie spędzisz tutaj czasu w ławce, a na rozwijaniu projektu i umiejętności przydatnych w biznesie. To największa w Polsce symulacja tworzenia biznesu dla młodych Polek i Polaków – w wieku od szesnastu do dwudziestu lat. Poprzez rozwiązywanie problemów z mentorami ze świata biznesu, budowanie zespołów startupowych, a także intensywny networking, Econverse odpowiada na deficyt praktycznej edukacji biznesowej, budując fundamenty do zakładania przyszłych polskich startupów.
Edukacja i networking
Econverse zbiera 180 najzdolniejszych młodych Polaków, umożliwiając im zagłębienie się w tajniki tworzenia własnego biznesu, a także kontakt z gwiazdami ze świata biznesu, takimi jak Jarosław Królewski, Szymon Janiak, czy Piotr Pietrzak.
Brak rzetelnej edukacji przedsiębiorczej to zdecydowanie ogromny problem w polskich szkołach. Młodzi ludzie nie są przygotowani na wejście na rynek pracy, nie otrzymując wsparcia mentorskiego, ani niezbędnej wiedzy. Mogłoby się wydawać, że skazani są wyłącznie na samych siebie. Fundacja Econverse wychodzi temu naprzeciw.
– Polski system edukacji, który nie promuje przedsiębiorczości jest bardzo zero-jedynkowy. W efekcie realizowanie rozmaitych projektów w polskich szkołach nie jest popularne. Szczęśliwie teraz to się zmienia – mówi prezes i założyciel fundacji Econverse Jan Bartkowiak.
Obszary tematyczne Econverse Cup
To tutaj młodzi znajdą miejsce na rozwój swoich pasji i zainteresowań, zyskując zarazem szansę na przekucie ich w realny pomysł na biznes. Każdy znajdzie tu coś dla siebie ze względu na duże zróżnicowanie sektorów tematycznych. Są to m.in. Media, Sustainability czy Fintech. Opcji jest naprawdę sporo, co jedynie zwiększa wartość Econverse w kontekście dalszych karier uczestników.
Econverse Cup to rozszerzona wersja czerwcowego Econverse. Pięcioosobowe zespoły, tworzone na podstawie indywidualnych predyspozycji uczestników i uczestniczek przejdą dwumiesięczną drogę: od szkoleń z kluczowych umiejętności, takich jak design thinking, segmentacja i pitch, poprzez spotkania z mentorami, którzy uzbroją ich w wiedzę, aż po rywalizację podczas eliminacji regionalnych oraz wielkiego finału w grudniu. Lokalizacją finału jest kolebka startupowej młodej Polski – Venture Café Warsaw, a jego gościem specjalnym Rafał Brzoska.
Kompozycja partnerów wydarzenia stanowi zdecydowanie o jego recepcie na sukces. Przedstawiciele InPost, Baker McKenzie, Synerise, Allegro, Antal czy InStreamly podzielą się swoim doświadczeniem, pomagając talentom ukierunkować swoje plany na przyszłość.