Przedstawiciele Accelpoint napisali na LinkedInie, że opracowana przez nich mapa startupów z sektora ClimateTech nie jest pełna. Jednocześnie zachęcili do kontaktu i przekazywania sugestii w przypadku, gdyby jakiegoś podmiotu na mapie zabrakło.
Poniżej mapa polskiego ClimateTechu
Poland ClimAccelerator
Przypomnijmy, że Accelpoint we współpracy z PKO Bankiem Polskim stworzył program akceleracyjny „Poland ClimAccelerator”. Niedawno organizatorzy programu zakończyli do niego nabór i wybrali piętnaście startupów z obszaru greentech, które przejdą przez akcelerację, a dwanaście z nich będzie miało możliwość rozwoju swoich produktów wspólnie z PKO Bankiem Polskim.
Startupy, o których mowa to:
- AgronetPRO,
- Beholder,
- Connect Earth,
- Ecobean,
- H+H Labs,
- Insignes Labs,
- Listny Cud,
- Maas Loop,
- Nanosci,
- Plan Be Eco,
- Redigo Carbon,
- RadicalZero,
- Solwena,
- TerGo,
- VivaDrive.
Zielone fundusze i PFR Ventures
O dynamicznym rozwoju startupów z sektora ClimateTech świadczy niedawno poczyniona inwestycja przez PFR Ventures, który zainwestował około 250 mln zł w 4 zielone fundusze. Środki te dalej będą przekazywane polskim startupom, które tworzą rozwiązania na potrzeby ochrony środowiska.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule.
ESG i startupy – jak greentechy mogą współpracować z bankiem?
17 marca o godzinie 11:00 odbędzie się webinar poświęcony wyzwaniom klimatycznym i współpracy greentechów z korporacjami. Prowadzący i goście – przedstawiciele PKO Banku Polskiego i Accelpoint – porozmawiają o tym, jak startupy we współpracy z bankiem mogą walczyć ze zmianami klimatycznymi. Szczegóły wydarzenia znajdziesz tutaj.