Aion Bank zebrał ponad miliard złotych w depozytach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Aion Bank zebrał ponad miliard złotych w depozytach

Udostępnij:

Aion Bank, od momentu debiutu w sierpniu pozyskał już ponad 20 tys. klientów. Instytucja zdobyła zaufanie Polaków, którzy powierzyli jej miliard złotych na wysoko oprocentowanych kontach oszczędnościowych.

Polacy zaufali mobilnej bankowości Aion Banku

Wyniki Aion Banku po trzech miesiącach działalności pokazują, że Polacy zaufali pierwszemu w Polsce w pełni cyfrowemu bankowi. Ponad 20 tys. klientów powierzyło mu miliard PLN w depozytach. Wynika to przede wszystkim z atrakcyjności oferty oszczędnościowej i inwestycyjnej, obecnie niedostępnej w tradycyjnej bankowości. To istotne, szczególnie w obliczu silnej presji inflacyjnej, z którą muszą mierzyć się Polacy posiadający oszczędności.

– Nasze wyniki pokazują, że Polacy nie tylko aktywnie poszukują sposobu do walki z rosnącą inflacją, ale również potwierdzają, że jesteśmy narodem otwartym na technologie i nowe rozwiązania w finansach. Oferta Aion Banku skutecznie uzupełnia tradycyjne produkty bankowe. Jednak to, co cieszy nas najbardziej, to zaufanie, jakim obdarzyli nas klienci. Korzystając z wysokiego oprocentowania, na rachunkach oszczędnościowych zdeponowali w sumie miliard złotych – mówi Karol Sadaj, Country Head Poland w Aion Banku.

40-latkowie inwestują w aplikacji

Bank przyciąga również klientów zainteresowanych mobilnym inwestowaniem. Aion Bank oferuje dostęp do zdywersyfikowanych portfeli obejmujących globalne rynki, jednocześnie nie pobierając dodatkowej opłaty za zarządzanie portfelem, prowizji za kupno czy sprzedaż funduszy. Minimalna wymagana kwota inwestycji, z którą można zacząć inwestować na platformie, to zaledwie 20 EUR, a wymiana walut odbywa się po kursie międzybankowym.

Aion Globalne Inwestycje jest doceniany przede wszystkim w gronie 40-letnich mężczyzn, którzy stanowią aż jedną trzecią wszystkich inwestorów. Podczas gdy przeciętna wartość portfela inwestycyjnego w Aion Banku wynosi ponad 5 000 EUR, osoby w przedziale wiekowym 40-49 lat dysponują średnio dwa razy większymi zasobami.