Aktorka Kerry Washington inwestuje w startupy. Wcześniej próbowała rozwijąć własne projekty

Dodane: 17.09.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Kerry Washington, znana z roli Olivii Pope w serialu Skandal, dwa dni temu odebrała swoją pierwszą nagrodę Emmy. Poza tym, że jest aktorką, zajmuje się również reżyserowaniem i produkowaniem filmów. Jednak to nie jedyne zajęcia gwiazdy. Aktorka inwestuje również w startupy.
Inspiracją do wejścia w świat inwestycyjny dla Washington był serial Skandal. Aktorka w rozmowie z serwisem techcrunch.com tłumaczy, że kiedy pojawił się pierwszy sezon, w sieci rozpoczęła się dyskusja o tym, że obsadzenie czarnoskórej kobiety w roli Olivii Pope było dość ryzykowne. Twórcy serialu od samego początku korzystali z nowych technologii, które pozwoliły im na śledzenie reakcji i opinii widzów. Dzięki zaangażowaniu w akcje na social mediach udało się wyprodukować drugi sezon. Wtedy aktorka zaczęła zastanawiać się, w jaki sposób mogłaby kontynuować i poszerzać wykorzystanie narzędzi technologicznych do interakcji z widzami. 

Kerry powiedziała, że próbowała rozwijać własne pomysły i w ten sposób poznała świat inwestycji wysokiego ryzyka. W kolejnym kroku sama stała się inwestorem. Jedna z jej maksym to: faktycznie uczestniczyć w zainwestowanym biznesie. Powiedziała też, że lubi być partnerem w relacjach, w których sama bierze udział.

Washington zainwestowała już w projekt sieci przestrzeni dla przedsiębiorczych kobiet, czy platformę społecznościową łączącą celebrytów i fanów. Podobieństwo między wszystkimi startupami, którymi się zainteresowała polega na ich misjach: czyli ułatwianiu ludziom komunikacji i dawanie im możliwości wysłuchania ich. – Wszystkie inwestycje, które poczyniłam, były zgodne z moimi wartościami, takimi jak społeczność i integracja. Wierzę we wspieranie marginalizowanych głosów i celebrowanie tożsamości – powiedziała aktorka. 

Gwiazdy inwestują w startupy 

Gwiazdy kina, sportowcy, celebryci coraz częściej pojawiają się w ekosystemie startupowym. W zeszłym miesiącu pisaliśmy o tym, że aktor Dwayne Johnson zainwestował w Acorns. Jest to aplikacja, która zachęca rodziców, aby od urodzenia swojego dziecka odkładały na jego przyszłość 7 dolarów tygodniowo. 

– Inwestując w Acorns dajemy możliwość każdej rodzinie na otworzenie konta Acorns Early, które umożliwia rozpoczęcie inwestowania od 7 dolarów. Mam nadzieję, że zainspirujemy ludzi do wzięcia odpowiedzialności za swoją przyszłość finansową, niezależnie od przeszłości czy obecnej sytuacji. Prawda jest taka, że nie ma znaczenia, ile masz w kieszeni, kiedy zaczynasz. Razem z Acorns możemy dążyć do tego, aby oszczędzanie dla następnego pokolenia było rzeczywistością dla wszystkich – mówił wtedy, Dwayne Johnson.

Na polskim rynku również pojawiają się inwestycje za którymi stoją znane osoby. Jednym z najbardziej aktywnych inwestorów jest obecnie Robert Lewandowski, który ma na swoim koncie wiele tego typu projektów. Jego ostatnia inwestycja to Movie Games – polski producent gier.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem