Alior Bank dołącza do ekosystemu FinTech Poland. BNP Paribas, PKO Bank Polski i PayU również na pokładzie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Alior Bank dołącza do ekosystemu FinTech Poland. BNP Paribas, PKO Bank Polski i PayU również na pokładzie

Udostępnij:

Alior Bank dołączył do grona podmiotów, które wraz z Fundacją FinTech Poland realizują inicjatywy rozwijające usługi oparte na nowych technologiach. Alior Bank jest kolejnym bankiem, który przystąpił do tego projektu.

Wcześniej działania fundacji postanowił wesprzeć również PKO Bank Polski, BNP Paribas, PayU czy Allegro Pay.

Już czterdziestu członków

Ekosystem działa od września ubiegłego roku, w tym momencie liczy sobie już ponad czterdziestu członków, w tym fintechy, banki i inne dojrzałe instytucje finansowe, firmy technologiczne oraz doradcze. Fundacja FinTech Poland powstała w 2016 r. i jest niezależnym think tankiem specjalizującym się w cyfrowych finansach.

– Jestem pewien, że dołączenie do Ekosystemu FinTech Poland tak prężnie rozwijającej się instytucji jaką jest Alior Bank, pozytywnie wpłynie na realizowane przez nas przedsięwzięcia i pozwoli na realizację kolejnych ciekawych i inspirujących inicjatyw. Wierzę, że wspólnie będziemy umacniać pozycję polskich podmiotów z sektora cyfrowych finansów w kraju oraz wspierać je w ekspansji. A wspólnie budowane standardy współpracy pozwolą na szybszy rozwój całego rynku – mówi Paweł Widawski, CEO Fundacji FinTech Poland.

Cyfrowe centrum nowej generacji

Członkowie wraz z fundacją FinTech Poland realizują inicjatywy rozwijające usługi oparte na nowych technologiach. W ten sposób Fundacja dąży do przyspieszenia rozwoju i wzmocnienia sektora cyfrowych finansów i zbudowania w Polsce centrum finansowego nowej generacji.

Celem ekosystemu Fintech Poland jest zwiększenie konkurencyjności i internacjonalizacji polskiego rynku innowacji finansowych. Fundacja chce to osiągnąć poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw, tworzenie standardów rynkowych, prowadzenie dialogu regulacyjnego na poziomie krajowym i europejskim oraz wspólne identyfikowanie barier i szans rozwojowych.

Alior Bank w ekosystemie

– Alior Bank od dawna angażuje się w inicjatywy ekosystemu fintechowego, prowadząc m.in. akcelerator dla startupów czy wspierając edukację na wyższych uczelniach. Udział w społeczności FinTech Poland traktujemy jako misję, mającą na celu rozwój innowacyjności sektora finansowego i płatniczego w Polsce. Cieszymy się z nowej współpracy i wierzymy, że docelowo zaowocuje ona przede wszystkim wartościowymi rozwiązaniami dla naszych klientów – mówi Kamila Wincenciak, dyrektor Departamentu Innowacji i Partnerstw Fintech.