Allegro przejmuje czeski Mall Group. Na akwizycję wydało blisko miliard euro

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Allegro przejmuje czeski Mall Group. Na akwizycję wydało blisko miliard euro

Udostępnij:

Allegro rozpycha się łokciami w Europie Środkowo-Wschodniej. Właśnie przejęło jedną z największych w tutejszym regionie platformę e-commerce. Za blisko miliard euro Mall Group staje się częścią polskiego serwisu aukcyjnego.

Allegro na zakupach

Allegro przejmuje 100% udziałów w Mall Group i WE|DO za łączną kwotę 881 mln euro. Tym samym staje się właścicielem aktywów obu podmiotów w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. Co to oznacza dla firmy z Polski?

Większy może więcej

Plan jest oczywisty – umocnić pozycję wiodącej w regionie platformy e-commerce, oferującej w jednym miejscu dostęp do wielu popularnych marek, w tym Mall, mimovrste, czc.cz, WE|DO i oczywiście Allegro, Ceneo, czy eBilet. Klienci nowej powiększonej platformy będą mogli skorzystać z programu lojalnościowego Smart!, a także z darmowych dostaw, produktów fintech Allegro Pay, własnych usług logistycznych One, czy platformy B2B.

Wynikiem przeprowadzenia transakcji będzie niemal podwojenie całkowitego rynku grupy w krajach o bardzo atrakcyjnych wskaźnikach gospodarczych i wysokim potencjale wzrostu. Planowane połączenie umożliwi również sprawne pozyskiwanie i onboarding sprzedawców międzynarodowych oraz pomoże wszystkim dotrzeć do nowych klientów. Dzięki wykorzystaniu 20-letniego doświadczenia Allegro w segmencie zakupów online, wspólna platforma będzie mogła zwiększać marżę i pozyskiwać dodatkowe źródła przychodów, wspierając tym samym dalszy rozwój połączonej grupy.

Różnorodny zespół

– Wspólnie z Grupą Mall będziemy mogli nie tylko podnieść jakość codziennego życia 18 mln klientów, których już obsługujemy, ale także dotrzeć z naszą ofertą do innych części Europy. Kupujący będą mogli liczyć na lepszy wybór, atrakcyjne ceny i większą wygodę, a wspólna baza około 135 tys. sprzedawców pozwoli wystawić ofertę na platformie i sprzedawać w całym regionie – mówi François Nuyts, prezes Allegro.

Dodaje, że spółka, której przewodzi przygotowuje również wiele wersji językowych platformy i narzędzia wsparcia w prowadzeniu sprzedaży na rynkach zagranicznych. Do tego przejęcie Mall Group pozwoli Allegro stworzyć silny, międzynarodowy zespół w obszarach technologii, e-commerce i logistyki. Umożliwi to firmie przyciąganie nowych talentów i zbudowanie zróżnicowanej organizacji o większej energii do działania.