Apple oficjalnie zaprezentowało swoje nowe modele. Oto iPhone 12, 12 mini, 12 Pro i 12 Pro Max

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Apple oficjalnie zaprezentowało swoje nowe modele. Oto iPhone 12, 12 mini, 12 Pro i 12 Pro Max

Udostępnij:

W końcu nadszedł czas, kiedy możemy zweryfikować wszystkie przecieki dotyczące nowych modeli od Apple. Na oficjalnej konferencji poznaliśmy specyfikację 4 nowych smartfonów, a także zaskakujące akcesoria.

Konferencja Apple to zawsze duże wydarzenie w świecie sprzętu technologicznego – nie jest tajemnicą, że firma Cupertino przoduje w nowoczesnych rozwiązaniach, a także tworzy wokół siebie aurę wyjątkowości. Nie inaczej było tym razem – po Apple Event 2020, podczas którego poznaliśmy nowe modele smartwatchy i iPadów, przyszedł czas na kolejne wydarzenie, które tym razem było poświęcone prezentacji nowych modeli smartfonów.

Wiele przypuszczeń i nieoficjalnych informacji, które pojawiały się w sieci, potwierdziły się – nowy model iPhone 12 dostępny będzie w kilku wariantach: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Czym się charakteryzuje każdy z nich?

iPhone 12

iPhone 12 to następca i udoskonalona wersja iPhone’a 11. Pod względem wizualnym Apple powróciło do starszych wersji swoich smartfonów (np. iPhone 4 czy iPhone SE pierwsze generacji), dlatego zrezygnowano z obłej formy na rzecz ostrych krawędzi. Nie mamy tu jednak pełnego powrotu do przeszłości, gdyż wykorzystano zupełnie nowy wyświetlacz, który zajmuje prawie całą powierzchnię urządzenia. W przypadku tego modelu panel OLED (SUPER RETINA XDR ze wsparciem dla HDR) ma przekątną 6,1 cala, rozdzielczość 2340×1080 i jasność na poziomie max. 1200 nitów. Trwałość ekranu zapewnia pokrycie specjalnym szkłem Ceramic Shield.

Wszystkie nowe modele zostały wyposażone w najnowszy procesor A14 Bionic (z 6-cioma rdzeniami) – według twórców nowego iPhone’a, ma to być najszybszy i najwydajniejszy tego typu podzespół na rynku. Dodatkowo modele z serii 12 będą obsługiwać sieć 5G, ale co ważne, będą korzystać z tej technologii w inteligentny sposób. 5G będzie używane tylko tam, gdzie potrzebna będzie największa szybkość transmisji – w innych przypadkach będzie uruchamiana opcja 4G, aby oszczędzać akumulator. Pr

Fani Apple długo czekali na informację, jak będzie wyglądać sprzęt do fotografowania nowych modelach iPhone’a. Na wyspie z tyłu smartfona znajdziemy znajdziemy dwa aparaty – obydwa mają rozdzielczość 12 Mpix. Jeden z nich połączono z obiektywem szerokokątnym, a drugi z obiektywem ultrawide. Producent zapewnia, że dzięki takiemu wyposażeniu będziemy robić jaśniejsze (szeroki kąt f/1.6 i ultraszeroki kąt f/2.4) i bardziej szczegółowe zdjęcia za sprawą technologii Smart HDR trzeciej generacji. Z iPhone’m 12 mamy też możliwość robienia zdjęć nocnych.

Ceny iPhone 12 w zależności od wersji: 64 GB — 4 199 zł / 128 GB —  4 449 zł / 256 GB — 4 949 zł.

iPhone 12 mini

Kolejny model z nowej rodziny Apple to mniejsza wersja powyżej opisanego modeli iPhone 12. iPhone 12 mini ma dokładnie taką samą specyfikację techniczną, design i aparaty, ale jego gabaryty są takie, że jesteśmy w stanie obsługiwać go jedną ręką.
Jaki to jest dokładnie wymiar? Całe urządzenie gabarytowo jest nieco mniejsze od starszego modelu 6s, ale ma ma za to większy ekran (5,4”) przez co mamy dużą większą powierzchnię do aktywnego wykorzystania.

Ceny iPhone 12 mini w zależności od wersji: 64 GB — 3 599 zł / 128 GB —  3 849 zł / 256 GB — 4 349 zł.

iPhone 12 Pro

Fani, którzy czekali na znacznie bardziej zaawansowaną technologię w modelu Pro mogą poczuć się nieco rozczarowani – w porównaniu z podstawowym modelem iPhone 12 zmiana polega głównie na materiale, z którego powstało urządzenie (w tym wypadku jest to stal chirurgiczna), a także udoskonaleniu tej warstwy fotograficznej. reszta parametrów pozostała taka sama.

Czy wersja Pro będzie interesującą propozycją dla amatorów fotografii? Z pewnością tak – poza szerokokątnym i ultraszerokokątnym obiektywem, mamy tu jeszcze do dyspozycji teleobiektyw 12 Mpix (4x zoom optyczny). Dodatkowo model oferuje zapisywanie w pamięci urządzenia plików RAW z bogatym zestawem danych, aby móc „wycisnąć” ze zdjęcia jeszcze wiecej podczas obróbki. Natomiast uzyskanie jeszcze lepszej ostrości na zdjęciach będzie możliwe dzięki skanerowy odległości LiDAR, który bazuje na świetle odbijanym przez obiekty, a następnie buduje na tej podstawie mapę zeskanowanej przestrzeni. Ta funkcja z pewnością przyda się również wszystkim osobom pracującym na różnego rodzaju modelach i makietach przestrzennych.

Ceny iPhone 12 Pro w zależności od wersji: 128 GB — 5 199 zł / 256 GB — 5 699 zł / 512 GB —  6 699 zł.

iPhone 12 Pro Max

Większym wariantem iPhone’a Pro jest kolejny nowy model – Pro Max. W tym wypadku różnica różnicą polega na powiększeniu powierzchni ekranu (przekątna 6,7″), ale także zwiększeniu baterii.

Ceny iPhone 12 Pro Max w zależności od wersji: 128 GB — 5 699 zł / 256 GB — 6 199 zł / 512 GB —  7 199 zł.

MagSafe

Apple wyjątkowo nie będzie dodawać do nowych modeli  ani ładowarki, ani słuchawek – producent wyszedł z założenia, że wielu użytkowników posiada już urządzenia do ładowania bezprzewodowego i nie chce się przyczyniać do produkcji większej ilości elektrośmieci. Jednak gdyby ktoś potrzebował takiej ładowarki to może dokupić zupełnie nowy model MagSafe, który dzięki magnetycznemu rozwiązaniu czyni ładowanie bezprzewodowe jeszcze szybsze i bardziej bezproblemowe. Dlaczego? Magnetyczna ładowarka sama znajduje swoje miejsce na tylnym panelu i trzyma się w niezmienionej pozycji – w ten sposób unikamy przerywań ładowania i możemy szybciej uzupełnić baterię w energię.

Przy okazji premiery nowej ładowarki Apple będzie oferowało szereg nowych akcesoriów w formie magnetycznych etui i skórzanych kieszonek, w których można schować np. kartę bankową.

Cena ładowarki MagSafe: 199 zł

Akcesoria od 249 zł