Apple szykuje kolejny event? Wkrótce mamy poznać nowe modele MacBook

Udostępnij:
Przyszedł czas na trzecią z kolei konferencję marki Apple - tym razem poświęconą nowym modelom MacBooków. Dla fanów nowinek technologicznych może to być naprawdę interesujące - nowy sprzęt z jabłkiem ma być wyposażony w całkowicie nowe procesory Apple Silicon.

Po prezentacji nowych iPadów i ostatniej konferencji poświęconej iPhone'om, będziemy mieć trzecie wydarzenie związane z premierą kolejnych nowości od Apple'a. Według informacji przekazanych przez użytkownika Twittera, Jona Prossera, marka planuje swój event na 17 listopada - wówczas mamy po raz pierwszy zobaczyć nowe komputery, na które czeka cały technologiczny świat. Dlaczego? Firma z Cupertino chce wypuścić na rynek komputery z nowym procesorem, który ma być zupełnie nową jakością.

Apple Silicon to autorski układ, który prawdopodobnie znajdzie się w w trzech nowych MacBookach: Air, Pro 12-calowym i Pro 13-calowym. Procesor będzie się składał z 12 rdzeni - 8 z nich będzie wydajna, a 4 ekonomiczne. Dodatkowo podzespół ma być zmodyfikowany np. pod względem układu graficznego i wzbogacony o dodatkowe jednostki (wersje A14), które powstaną w nowej technologii 5 nm.

Jeśli wszystkie te doniesienia się potwierdzą, to nowe MacBooki mogą być prawdziwym sukcesem na rynku komputerów - autorskie procesory będą dla firmy tańsze w produkcji niż procesory Intela, dlatego fani liczą na niższą cenę sprzętu. Z niecierpliwością czekamy na konferencję i na datę pojawienia się nowych modeli na rynku.