Aulery bez pomyłek
Od 2009 roku do konkursu zgłosiło się ponad 1 500 startupów, a laur zdobyło 49 z nich. Wśród laureatów znajdują się takie spółki jak Brand24, Booksy, Fotka.pl, ZnanyLekarz, Surfer, Ramp, Vue Storefront, upacjenta.pl i wiele innych. Spośród zwycięzców, próby czasu nie przetrwały zaledwie 4 spółki. To właśnie na podstawie tej statystyki, organizatorzy konkursu ukuli slogan, że Aulery są „najmniej mylącym się konkursem” dla startupów. Tak trafny wybór nagradzanych spółek to niewątpliwie kwestia jury. Zasiadają w nim praktycy biznesowi, inwestorzy oraz przedstawiciele szeroko rozumianego ekosystemu.
W tym roku wręczonych zostanie 5 aulerów w 3 kategoriach:
- 3 Aulery główne w kategorii open
- 1 Auler 'Bootstrap of the Year’ w kategorii dedykowanej bootstrapom
- 1 Auler 'Rookie of the Year’ w kategorii dedykowanej spółkom założonym nie później niż w 2021 roku
Zgłaszać można się do 15 listopada do godziny 23:59. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.
Jak było w poprzednim roku?
W ubiegłorocznej edycji konkursu Aulery, która odbyła się 13 grudnia w warszawskim Kampusie Google, jury złożone z 40 inwestorów, ekspertów branżowych, founderów i przedstawicieli mediów, wybrało 25 pretendentów do nagród głównych spośród ponad 130 zgłoszeń. Dodatkowo, jury nominowało 15 najbardziej obiecujących startupów w kategorii Rookie of the Year.
Główne nagrody trafiły do Surfera, WorkTrips.com i Foodsi. W nowej kategorii Rookie of the Year zwyciężył Noctuai. OChK, dostawca chmury obliczeniowej w modelu multicloud i partner rozdania Aulerów, przyznał swoje wyróżnienie dla Calamari, firmy tworzącej oprogramowanie do zarządzania obszarem HR.
Orange, drugi z partnerów wydarzenia, wyróżnił Plenti, spółkę specjalizującą się w wypożyczaniu elektroniki użytkowej, a także WorkTrips.com, platformę do organizacji podróży biznesowych, która zdobyła główną nagrodę w swojej kategorii. Także Surfer został wybrany Bootstrapem roku 2023, co dodatkowo podkreśliło jego sukces w tegorocznym konkursie.
– To był rok pełen wyzwań dla środowiska startupowego, ale zwycięzcy Aulerów udowadniają, że można się skalować i osiągać świetne wyniki nawet przy niesprzyjającym otoczeniu rynkowym. To biznesy, które inspirują obecne i kolejne pokolenia founderów do poszukiwania własnej drogi do sukcesu. Olbrzymie gratulacje dla tegorocznych laureatów – tak ubiegłą edycję komentował Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT, prezes Fundacji Aula Polska.
Redakcja MamStartup jest partnerem konkursu.