Izba, skupiając się na oddziaływaniu społecznym, ma pełnić rolę lidera myśli promującego i wspierającego działania związane z rozwojem sztucznej inteligencji, a także zachęcającego do wdrażania i promowania AI w projektach organizacji pozarządowych. Instytucja będzie reprezentować interesy członków w dialogu z instytucjami lokalnymi, Unią Europejską oraz organizacjami pozarządowymi na całym świecie.
Dla kogo Izba?
Założyciele Izby deklarują, że jest to odpowiednie miejsce dla tych, którzy chcą na bieżąco śledzić rozwój sztucznej inteligencji w jak najszerszym kontekście. Dlatego obszarem działalności Izby mają być nie tylko osiągnięcia technologiczne, ale również legislacja dotycząca AI. Członkowie Izby mają mieć też wsparcie w nagłaśnianiu czy też upowszechnianiu swojej pracy dotyczącej sztucznej inteligencji.
Ważnym obszarem działalności Izby AI mają być również badania – wliczając w to badania prowadzone przez osoby czy instytucje zrzeszone w Izbie AI. Co oczywiste, członkowie nowego stowarzyszenia mają budować między sobą relacje biznesowe czy mentorskie, a także z czasem stawać się częścią europejskiego ekosystemu sztucznej inteligencji.
Inauguracja działalności Izby AI odbędzie się 24 kwietnia.