Rośniemy: 12 polskich firm na liście Top 100 Fastest-Growing Companies od Clutch. Poznaj je

Dodane:

Maroa Maria Czekańska

Shaped Thoughts

Udostępnij:

Poznaj polskie i najszybciej rosnące firmy! Znalezienie się na liście Clutch 100 to wyjątkowa okazja dla dostawców usług B2B, aby uzyskać uznanie ze względu na wyniki finansowe. Aż 3 polskie marki znalazły się w pierwszej dziesiątce.

Clutch już czwarty raz udostępnił ranking Top 100 Fastest-Growing Companies, uwzględniając najwyższą dynamikę wzrostu przychodów dostawców usług B2B. Najnowsze wydanie obejmuje lata 2022-2023. 

 – Szybki rozwój, szczególnie w sektorze B2B, powinien być doceniony i celebrowany.(…) Te 100 firm nie tylko odgrywa kluczową rolę w światowej gospodarce, ale również przyczynia się do rozwoju i sukcesu swoich klientów, stale wykraczając poza swoje ramy. Wyróżniając firmy o największym wzroście w serwisie Clutch, naszym celem jest budowanie powiązań między firmami a dostawcami usług, które najlepiej pomogą im w osiągnięciu celów i rozwoju.powiedział Sonny Ganguly, dyrektor generalny Clutch.

Poznaj 12 najszybciej rosnących polskich firm z rankingu

Na liście znalazły się firmy, oferujące różne usługi, choć na pewno przoduje branża deweloperska i IT. Jak powiedział dyrektor generalny Clutch, ich osiągnięcia powinny być celebrowane. Poznaj wyróżnione marki.

Miejsce 4: Shaped Thoughts, wzrost o 321,1%

To partner transformacji insurtech, dostarczający usługi z zakresu tworzenia oprogramowania na zamówienie, oprogramowania w chmurze czy integracji systemu. Skupia się na takich komponentach jak: domain-driven design, event-driven architecture czy behaviour-driven development. Stale rozbudowuje swój zespół ekspertów, który wzmacnia rozwiązania dla ich klientów. 

Miejsce 7: Flying Bisons, wzrost o 252,1%

Jest to warszawska firma działająca w branży UX/UI. Zapewnia konsulting i tworzy produkt cyfrowy oraz cyfrowe doświadczenia. Do jej klientów należą takie marki, jak: Ikea, KFC, booksy czy Bank Peako.

– (…) uznanie, jakie zdobyliśmy od Clutch, jest dużym wyróżnieniem dla nas wszystkich. Na najbliższe lata stawiamy sobie wysokie cele i będziemy latać jeszcze wyżej niż dotychczas. – powiedział Kamil Tatol, CEO Flying Bisons.

Miejsce 8: DevKit, wzrost o 247,1%

DevKit to globalna marka zajmująca się inżynierią oprogramowania, opracowująca przy tym niestandardowe projekty IT. Firma pomaga startupom wspieranym przez venture capital oraz szybko rozwijającym się firmom technologicznym. Głównym celem DevKit są długoterminowe projekty i strategiczna współpraca. Marka specjalizuje się w fintechu, AI oraz edtechu.

Miejsce 28: Ardura Consulting, wzrost o 104,2%

Warszawska firma zapewnia usługi w zakresie staff augmentation, rozwoju oprogramowania, procesów testowania i kontroli, interwencji w sytuacjach kryzysowych związanych z aplikacją czy optymalizacji i zarządzania licencjami. Oprócz tego udostępnia produkty do zarządzania zasobami IT czy wydajnością aplikacji JAVA.

Miejsce 44: MOTIFE, wzrost o 90,3%

MOTIFE to krakowska firma rekrutacyjno-doradcza, która pomaga międzynarodowym firmom i startupom zakładać, prowadzić i rozwijać zespoły technologiczne w Polsce. Specjalizuje się w tworzeniu, zarządzaniu i rozwijaniu zespołów, w których skład wchodzą inżynierzy oprogramowania i specjaliści IT. Klientami marki są startupy i szybko rozwijające się firmy z Europy, Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu. MOTIFE znalazło się na liście Clutch drugi rok z rzędu. Firma dostarcza również insighty, takie jak: Krakow IT Market Report 2023.

Miejsce 46: IT Squad, wzrost o 86%

IT Squad tworzy nowoczesne rozwiązania cyfrowe, koncentrując się na sektorach finansów, opieki zdrowotnej, ubezpieczeń i handlu detalicznego. Marka pomogła takim klientom jak: NEUCA, Marketing Online, Bank Polski czy ERGO Hestia.

– Być uhonorowanym jako jedna z najszybciej rozwijających się firm na Clutch oznacza zostać uznanym za lidera wśród innych, symbolem zaufania i niezawodności w swojej branży. To uznanie mówi wiele o zdolności firmy do pokonywania wyzwań, wykorzystywania szans i ostatecznie do osiągnięcia sukcesu rynkowego – powiedział Sonny Ganguly, dyrektor generalny Clutch.

Miejsce 54: Innovation Software, wzrost o 75,7%

To wrocławski software house, który zajmuje się rozwojem istniejących systemów, budową autorskiego oprogramowania i daje możliwość wynajmu zespołów IT. Istnieje na rynku od ponad 8 lat i obsługuje więcej niż 20 różnych technologii. Firma do tej pory pomogła m.in. Cargo, Hanipol czy antykwariatowi Tezeusz.

Miejsce 60: Bit Adventure, wzrost o 69,7%

Bit Adventure to firma z Łodzi – zespół programistów typu full-stack, który może objąć cały cykl procesów od rozwoju po projektowanie i dalsze utrzymanie zbudowanych rozwiązań. Firma została założona przez dwóch kolegów ze studiów, którzy swoje pierwsze projekty realizowali w Wielkiej Brytanii i USA. Wkrótce zaczęli działać globalnie.

Miejsce 65: Winged IT, wzrost o 63,3%

Winged IT to warszawska firma zajmująca się rekrutacją i outsourcingiem IT oraz świadczeniem usług konsultingowych. Marka działa na 4 kontynentach i pomogła firmom w różnych fazach rozwoju: startups, grow-ups, scale-ups i dominants. Usprawnia proces rekrutacji, ogranicza ryzyko rekrutacyjne i zapewnia dostęp do talentów IT w Polsce.

Miejsce 77: iomico, wzrost o 59%

Firma iomico zapewnia pełny cykl rozwoju rozwiązań Internetu Rzeczy (IoT), wliczając w to wzornictwo przemysłowe, projektowanie elektroniki, oprogramowanie sprzętowe/wbudowane programowanie, rozwój oprogramowania systemowego. Swoje siedziby ma w USA, Warszawie i Argentynie.

Miejsce 79: Apzumi, wzrost o 56,6%

Apzumi to digital health software house, który współpracuje ze startupami i firmami, które cenią sobie innowacyjność. Zajmuje się rozwojem aplikacji mobilnych i opartych na AR, projektowaniem produktów i tworzeniem aplikacji z sektora zdrowotnego. Swoje usługi realizuje m.in. w Polsce, Niemczech i USA.

Miejsce 95: Droids On Roids, wzrost o 52,8%

Droids On Roids to wrocławska firma zajmująca się tworzeniem aplikacji mobilnych. Posiada duże doświadczenie w branżach takich jak: handel mobilny, fintech, medtech, internet rzeczy, edukacja i więcej. Dotychczas współpracowała m.in. z takimi markami jak Walt Disney, CCC, LiveChat, looksie czy Nice To Fit you.

Zobacz pełen ranking.

Zdjęcie główne: zdjęcie z LinkedIn Shaped Thoughts

Czytaj także: