Bridgio łączy siły z Infineon Technologies: nowy program pre-akceleracyjny dla startupów technologicznych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Bridgio łączy siły z Infineon Technologies: nowy program pre-akceleracyjny dla startupów technologicznych

Udostępnij:

Bridgio, we współpracy z Infineon Technologies, uruchamia program pre-akceleracyjny dla startupów technologicznych w Europie. Uczestnicy programu będą mieli dostęp do h technologii Infineon i wsparcia inżynierskiego, a swoje osiągnięcia zaprezentują podczas Demo Day w Austrii. Nabór do programu trwa do 12 lipca.

Przemysł 4.0 rozwija się w imponującym tempie 16,3% rocznie, a prognozy wskazują, że do 2028 roku osiągnie wartość 279,75 miliarda dolarów. Szybkie tempo innowacji utrudnia ich skuteczne wdrażanie. Według Światowego Forum Ekonomicznego, aż 70% firm inwestujących w technologie Przemysłu 4.0 ma trudności z wyjściem poza fazę pilotażową.

Nowy program pre-akceleracyjny

Bridgio, międzynarodowy akcelerator technologiczny dla startupów przemysłowych, uruchamia wspólny program pre-akceleracyjny z niemieckim producentem półprzewodników, firmą Infineon Technologies. Celem programu jest wsparcie europejskich zespołów w tworzeniu solidnych i trwałych rozwiązań technologicznych w obszarach mobilności, energii, automatyzacji przemysłowej i technologii zdrowotnych, we współpracy z liderami branży. Oprócz silnego wsparcia inżynierskiego, uczestnicy będą mieli dostęp do technologii oferowanych przez Infineon, w tym rozwiązań AI, czujników i mikrokontrolerów, co pomoże im stworzyć od podstaw działający produkt w ciągu zaledwie trzech miesięcy.

Poza intensywną codzienną pracą z mentorami, ekspertami technicznymi z Bridgio i Infineon oraz doświadczonymi konsultantami biznesowymi, zespoły startupowe będą miały okazję nawiązać kontakty z siecią inwestorów i przetestować swoje rozwiązania w rzeczywistych warunkach.

Szansa na roczny program

Program akceleracyjny będzie realizowany online, z udziałem anglojęzycznych zespołów z całej Europy. Po trzech miesiącach akceleracji uczestnicy zaprezentują swoje produkty i osiągnięcia przed inwestorami oraz kluczowymi decydentami z Infineon podczas Demo Day, który odbędzie się stacjonarnie w Austrii. Zespoły, które pomyślnie ukończą program pre-akceleracyjny, będą miały szansę na udział w rocznym programie prowadzonym wspólnie przez Bridgio i Infineon Technologies.

– Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną niepowodzenia startupów jest brak dopasowania produktu do rynku. Jednak w przypadku technologii przemysłowej równie istotna jest jakość wykonania. Jestem przekonany, że wsparcie dużej korporacji technologicznej i akceleratora startupów nie tylko sprzyja innowacjom, ale także zmniejsza ryzyko dla inwestorów na wczesnym etapie oraz gwarantuje najwyższą jakość rozwiązań, które można łatwo zintegrować z istniejącymi systemami o dowolnej złożoności – powiedział Roman Pakholkau, założyciel Bridgio Hardtech Accelerator.

Program pre-akceleracyjny jest wspierany przez uznanych liderów w dziedzinie rozwoju oprogramowania wbudowanego, ekspertów branżowych, społeczności startupowe oraz uczelnie, takie jak Build, Promwad, Vilnius Tech, Innovations Hub, Wantex, Embedded, EE Times, TalTech University i PSTP. Nabór do programu pre-akceleracyjnego trwa do 12 lipca.

Dowiedz się więcej: bridgio.eu.

Czytaj także: