Carbon Centrum dołącza do portfolio EIT InnoEnergy: rozwój aplikacji Carbon ID na rzecz zmniejszenia emisji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Carbon Centrum dołącza do portfolio EIT InnoEnergy: rozwój aplikacji Carbon ID na rzecz zmniejszenia emisji

Udostępnij:

Startup Carbon Centrum dołączył do portfolio EIT InnoEnergy. Stworzona przez firmę aplikacja Carbon ID służy do sprawdzanie indywidualnego zużycia CO2 w oparciu o dane. Klienci Carbon Centrum będą mogli jeszcze bardziej angażować swoich pracowników w inicjatywy z obszaru zrównoważonego rozwoju oraz zachęcać ich do ograniczania emisji.

Celem Carbon Centrum jest obniżanie emisji tam, gdzie one powstają. Rozwiązania spółki są dostosowane do potrzeb firm, które mogą mierzyć ślad węglowy w czasie rzeczywistym i wdrażać strategie offsetowe. Aplikacja Carbon ID pozwala angażować pracowników w ten proces i tym samym zmniejszać wpływ przedsiębiorstw na środowisko. Oferta Carbon Centrum jest kierowana głównie do dużych podmiotów, zatrudniających ponad 500 pracowników i działających w oparciu o strategie zrównoważonego rozwoju, przede wszystkim w sektorach mobilności, energii i handlu.

Większe zaangażowanie pracowników, mniejsza emisja

Podejście Carbon Centrum opiera się o wykorzystanie wewnętrznych zasobów firm i zaangażowanie pracowników w celu obniżania emisji. Za pomocą aplikacji mobilnej pracownicy mogą śledzić swój ślad węglowy w kategoriach: mobilność, zakupy i energia. Aplikacja wspiera zmianę nawyków na przyjazne dla środowiska, umożliwia użytkownikom przyjmowanie nowych wyzwań oraz rozpoczynanie wspólnych projektów. Firmy mogą także wynagradzać swoich pracowników za obniżanie śladu węglowego i tym samym zachęcać ich do dalszego obniżania emisji na drodze do neutralności węglowej.

– Carbon Centrum jest dziełem doświadczonych przedsiębiorców, mających za sobą wiele udanych projektów start-upowych. Współpraca z EIT InnoEnergy i wcześniejsze zaangażowanie ze strony wiodących norweskich inwestorów są dowodem uznania branży dla naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Udowodniliśmy, że potrafimy szybko zbudować MVP i już w pierwszym kwartale 2024 roku rozpocząć projekty pilotażowe – deklaruje Cagri Selcuklu, CEO Carbon Centrum.

Partnerstwo dla dobra Ziemi

– EIT InnoEnergy to nie tylko wiodący w Europie inwestor, ale też rozbudowany ekosystem firm, m.in. z sektora mobilności, energii i czystych technologii. Cieszymy się, że do naszego portfolio dołącza spółka Carbon Centrum, której chcemy zapewnić nasze zaangażowanie, doradztwo oraz dostęp do sieci branżowych liderów. Wierzymy, że dzięki temu powstaną rozwiązania, korzystne także dla naszych partnerów, ich pracowników i całej planety – dodaje Marcin Wasilewski, prezes EIT InnEnergy w Europie Środkowej.

EIT InnoEnergy dostarcza technologie, kompetencje i finansowanie niezbędne w zakresie dekarbonizacji, reindustrializacji i bezpieczeństwa energetycznego. Spółka inwestuje m.in. w sektorach odnawialnych źródeł energii, baterii i magazynowania energii, zrównoważonego transportu, czystych technologii węglowych, zielonego wodoru, inteligentnych sieci, recyklingu metali oraz niskoemisyjnych nawozów. W portfolio InnoEnergy znajduje się obecnie ponad 200 podmiotów z całej Europy, które pozyskały dotąd niemal 10 mld euro na zielone inwestycje.

Więcej o portfolio EIT InnoEnergy, a także o działalności inwestora w 2023 roku znajdziecie w artykule W portfolio InnoEnergy znajduje się obecnie ponad 200 podmiotów z całej Europy – podsumowanie 2023.

Czytaj także: