Co, gdzie, jak? Przegląd jesiennych eventów i naborów dla startupów

Dodane:

Przemysław Zieliński Przemysław Zieliński

Co, gdzie, jak? Przegląd jesiennych eventów i naborów dla startupów

Udostępnij:

To mało powiedziane, że dużo się dzieje w krajowym ekosystemie. Dlatego przychodzimy z pomocą. Gdzie warto bywać, na co się wybrać, co zobaczyć i z kim spotkać? Robimy dla Was przegląd jesiennych eventów, konferencji oraz naborów.

Wrzesień

Startup Revolution: Inkubacja i Akceleracja z HugeTech – 19 września

HugeTECH ma przyjemność zaprosić na wydarzenie uruchomienia Idea Global Akcelerator oraz zaprezentowanie działalności Platformy Startowej HugeTECH Revolution. Podczas wydarzenia wystąpią: Prezes HugeTECH, który przedstawi główne założenia projektów inkubatora i akceleratora; nasi Partnerzy Biznesowi, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i zaprezentują wyzwania w obszarze wdrożeń, czekające na startupy; a także Przedstawiciele Google for Startups, J.Dauman Group oraz 24 Venture.

Beyond Code – 19-20 września

To wydarzenie, na którym ludzie z sektora IT mogą spotkać się i wymieniać się doświadczeniami niezwiązanymi stricte z technologią, a raczej wyzwaniami związanymi z pracą w sektorze (kompetencje miękkie, mental health, rozwój, work-life balance, wypalenie, produktywność, współpraca z biznesem, pasje i aktywności po godzinach), a także miło i aktywnie spędzić czas na Mazurach nad samym Jeziorem Wulpińskim.

Inkluzywna, a jednocześnie kameralna (kto pierwszy kupi bilet, ten lepszy – 250 uczestników). To na niej zaczynają się i utrwalają nowe relacje w obrębie techowego community. Program jest wypełniony wykładami i sesjami dyskusyjnymi dotyczącymi tematów, które są pomijane na tradycyjnych konferencjach technologicznych. Beyond Code odbędzie się na Mazurach 19-20 września w Hotelu Marina Club

Październik

Shield by VC Leaders – 2 października

Organizatorzy Shield by VC Leaders za misję swojego wydarzenia obrali zwiększenie odporności Europy dzięki technologii. Jak deklarują w materiałach prasowych, ich celem jest umożliwienie nawiązania współpracy między takimi podmiotami jak rząd, przemysł, startupy podwójnego zastosowania i inwestorów. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia został PFR Ventures.

NASA Space Apps Challenge Stalowa Wola 2024 – 5-6 października

Space Apps Challenge to dwudniowe, bezpłatne wydarzenie, skupione na inspirowaniu i wspieraniu twórczych umysłów. Twoim zadaniem będzie odpowiedzieć na jedno z 30 wyzwań, wykorzystując bazy danych NASA i pomoc mentorów. Zadania obejmują wiele różnych dziedzin: od grafiki i sztuki, przez stworzenie prostej gry, po kodowanie. Możesz pracować sam lub w zespole. Najlepsze projekty będą nagradzane lokalnie oraz nominowane do oceny globalnej NASA.

Start It Up – 9 października

XV edycji wydarzenia Start It Up, które odbędzie się 9 października 2024 r. w Parku Naukowo-Technologicznym „Technopark Gliwice”.

Start It Up to cykliczne wydarzenie dedykowane startupom, przedsiębiorcom oraz wszystkim tym, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie organizowane w Technoparku Gliwice od 10 lat i bylibyśmy zaszczyceni, gdyby Państwa redakcja zechciała objać patronatem medialnym tą rozpoznawalną wśród środowiska start-upowego inicjatywę. Współpraca z Państwa instytucją przyczyni się do sukcesu wydarzenia, która ma na celu wsparcie i rozwój młodych przedsiębiorców.

Aula Polska – 9-10 października

Procesy i efektywność w startupie – praca w startupie to często wyścig z czasem. Jak go wygrać? Działając efektywnie!
W tym zaś pomagają procesy i to właśnie na nich chcemy skupić uwagę na październikowej Auli. Na wydarzeniu doświadczeni startupowcy podzielą się strategiami, które pomogły im przetrwać i rozkwitnąć.

HackArena – 26-27 października

HackArena to turniej programistyczny, w którym udział biorą 3-osobowe drużyny. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie i stworzenie „bota” do gry komputerowej, nad którą pracujemy w naszym kole naukowym.

Deep Tech CEE Summit – 28-30 października

Oprócz standardowego poszukiwania projektów pod deep techowe sektory zbieżne z globalnym konkursem Hello Tomorrow Global Summit 2025, organizatorzy w tegorocznej edycji dodali możliwość zapoznania się bezpośrednio z potrzebami partnerów eventu (m.in. ABB, Veolia czy European Innovation Council Summit). Deep Tech CEE Challenge pozwala znaleźć inwestorów i ciekawych Partnerów, nawiązać relacje z inwestorami, wziąć udział w Hello Tomorrow Global Summit 2025 oraz pomóc w wygranej w kolejnych konkursach lub akceleratorach i programach łączących ich z firmami z Europy Zachodniej.

People Culture TechFest – 29 października

Największe wydarzenie HR-owe na Podkarpaciu i jedno z najważniejszych w Polsce odbędzie się 29 października w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Tego dnia, w wielu strefach, 800 uczestników weźmie udział w prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach oraz w rozbudowanym networkingu, który składa się z Expo Zone, Business Dating, MeetUP Party i Coffee Zone. Festiwal jest przestrzenią dla liderów i profesjonalistów z różnych obszarów organizacji – od zarządów i szefów HR, po osoby odpowiedzialne za rekrutację, a także entuzjastów nowych technologii.

Listopad

Kraków Tech Summit 2024 – 6 listopada

Wydarzenie poświęcone promocji i rozwojowi sektora start-upów oraz innowacji. Budując potencjał i rangę tego środowiska pragniemy uczynić Kraków sercem całego ekosystemu, gdzie innowacje spotykają się z nauką i biznesem.

Kraków Tech Summit 2024 to nie tylko przestrzeń do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń, ale także miejsce intensywnej edukacji i współpracy w kluczowych obszarach technologicznych. Podczas listopadowego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w panelach, wykładach oraz warsztatach praktycznych w ramach głównych ścieżek tematycznych:

  • Sztuczna Inteligencja – ścieżka tematyczna poświęcona sztucznej inteligencji (AI) to okazja do eksploracji i zrozumienia potencjału tej technologii oraz jej wpływu na przyszłość firm i rozwoju nauki.
  • Green Technology – ścieżka Green Technology, nazywana również „szczytem klimatycznym”, łączyć będzie przedstawicieli biznesu, nauki, technologii oraz aktywizmu społecznego, koncentrując się na kwestiach ograniczenia zmian klimatycznych i redukcji śladu węglowego.
  • Ekosystem Innowacji – ścieżka Ekosystem Innowacji skupia się na budowaniu sieci współpracy między różnymi interesariuszami ekosystemu start-upowego.
  • Start for Good – ten element programu pokazuje, jak wykorzystać nowoczesne pojęcie misji i wartości, by rozwijać skuteczny i sensowny biznes.

Gen-Z Impact Hackathon – 22-24 listopada

Wydarzenie ogólnopolskie, skierowane do studentów polskich i zagranicznych, jak również absolwentów, którzy chcą znaleźć fantastyczne rozwiązania w jednym z 3 wyzwań wskazanych przez Polską Misje Medyczną:

  • Komunikacja: znalezienie skutecznego sposobu dotarcia z treściami i wartościami humanitarnymi do generacji Z.
  • Produkt i projekt społeczny: stworzenie portalu / produktu oddających ducha “oddolnych inicjatyw”, czyli platforma/strona, gdzie młode osoby mogą zgłaszać wyzwania dotyczące aktywizmu,
    np. z tego zbierane są punkty, wymiana doświadczeń, potwierdzenia wykonanych zadań (np. powieszenie plakatu w szkole, zbiórka czy prezentacja).
  • Medycyna: sposoby na wzmocnienie dobrych praktyk ciążowych i okołoporodowych w społeczności uchodźczej w Kolumbii.

Jesienne nabory

Founders at Campus

Google for Startups ogłasza nabór do programu Founders at Campus i zaprasza do aplikowania startupy budujące swoje produkty w oparciu o sztuczną inteligencję. W ramach inicjatywy wybrane startupy otrzymają możliwość rezydowania w warszawskim Campusie (na placu Konesera), wsparcie techniczne i mentoringowe od ekspertów Google oraz kredyty na usługi Google Cloud. Aby dowiedzieć się więcej o programie, w tym o kryteriach przyjęcia, a także aby do niego zaaplikować, wystarczy wejść tutaj.

TeenCrunch powered by YBP

Zbliżająca się V edycja TeenCrunch, wspierana przez YBP, to kolejna szansa na budowanie mostów między młodymi talentami a doświadczonymi mentorami oraz ekspertami z branży technologicznej i biznesowej. Rekrutacja do niej odbywa się online poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie i zakończy się 25 października. Kolejnym etapem aplikacji są dwie rozmowy z wyselekcjonowanymi młodymi ludźmi, spośród których do 8 listopada zostanie wyłoniona finałowa kohorta uczestników V edycji programu.

Ukraine Support Fund

Google for Startups kontynuuje inicjatywę Ukraine Support Fund i poszukuje powstałych w Ukrainie startupów chętnych do uczestnictwa w kolejnej odsłonie programu. W jego ramach wybrane startupy otrzymają finansowanie na zasadach equity-free, wsparcie mentoringowe ekspertów Google oraz kredyty na usługi Google Cloud. Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny można znaleźć tutaj.

Czytaj także: