Co upadek SVB mówi nam o kondycji startupów? (podcast)

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

Co upadek SVB mówi nam o kondycji startupów? (podcast)

Udostępnij:

W dzisiejszym odcinku MamStartup Podcast nasi goście, Magdalena Surowiec z Unfold VC i Piotr Łupiński z Market One Capital, odpowiadają na niezwykle istotne dla każdego startupowca pytanie – jaka jest aktualna kondycja globalnego i polskiego ekosystemu startupowego i czy ulegnie zmianie w najbliższym czasie?

Silicon Valley Bank był bankiem startupów, to spółki technologiczne stanowiły większość jego klientów. Co upadek  takiej instytucji mówi nam więc o kondycji globalnego ekosystemu startupów? Czy wielu polskim startupom grozi upadłość, czy polski ekosystem czekają trudne czasy?

Słuchaj najnowszego odcinka MamStartup Podcast i dowiedz się, co upadek SVB mówi nam o kondycji globalnego ekosystemu startupów, a także jaki jest aktualny stan polskiego ekosystemu startupowego.

Posłuchaj również:

  • Chcecie pozyskać inwestora? Będziecie musieli policzyć emisję. Firmy, które zatrudniają dziesięć osób i więcej, będą musiały policzyć swój ślad węglowy za 2026 roku, bez względu na branżę. A już teraz, niezależnie od liczby pracowników, startupy mierzą się z tym wyzwaniem w obliczu coraz częstszych wymagań inwestorów. Jak policzyć swoją emisję i jak nie dostać łatki carbonwashera?
  • Kotlet cierpienia. Czy innowacje pomogą zwierzętom hodowlanym? 60% masy ssaków to zwierzęta hodowlane, a 4% to dzikie. Dlaczego troszczymy się o cztery procent, a zapominamy o sześćdziesięciu? Rozmawiamy z Małgorzatą Szadkowską, prezeską fundacji Compassion in World Farming Polska, jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce według Forbesa, oraz z doktorem Piotrem Kaczmarkiem-Kurczakiem, ekspertem Platformy Przemysłu Przyszłości.
  • Jak dopasować źródła innowacji do etapu i gotowości firmy? Huge Thing we współpracy z Mam Startup i Google for Startups, zapraszają na siódmy odcinek z serii podcastów pogłębiających temat innowacji w organizacjach.