Coinfirm zdobył 20 mln złotych dofinansowania na rozwój działalności

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Coinfirm zdobył 20 mln złotych dofinansowania na rozwój działalności

Udostępnij:

Polsko-brytyjski regtech, który stworzył rozwiązania pozwalające zabezpieczać kryptotranzakcje przed praniem pieniędzy oraz przekazywaniem ich terrorystom, pozyskał 20 mln złotych. Jest to pierwsza runda finansowania dla startupu, a jego twórcy chcą ją wykorzystać na rozwój, między innymi rozwinięcie swojej oferty oraz ekspansję w USA.

Obecnej inwestycji przewodzi Bird Capital – fundusz venture capital z Londynu, który niedawno zainwestował również w brytyjski fintech Curve. Pozostali inwestorzy Coinfirm to: NKB, Gauss Ventures, Blockchain Valley Ventures i polski Alfabeat. Wszystkie z wymienionych spółek interesują się obszarem fintechu, regtech oraz blockchain.

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem osiągnięć Coinfirmu. To przykład firmy, która rozwiązuje realny problem poprzez przeznaczone dla biznesu rozwiązanie typu SaaS. Zespół świetnie wykorzystał zmiany regulacyjne do zwiększenia tempa pozyskiwania klientów, w tym szczególnie kontraktów długofalowych. Jesteśmy podekscytowani możliwością dalszego rozwoju firmy – mówi w rozmowie z pb.pl Daniel O’Brien, współzałożyciel i partner zarządzający w funduszu Bird Capital, który dołączy do rady nadzorczej firmy.

Coinfirm istnieje od 2016 roku. Prezes spółki, Paweł Kuskowski posiada wieloletnie doświadczenie w branży bankowej. Wcześniej zajmował się między innymi zapobieganiem prania pieniędzy w Royal Bank of Scotland. Dokładnie zajmował się tam regulacjami prawnymi. Firma od 2016 roku bardzo dobrze się rozwija, na ten moment wyceniana jest na ponad 100 mln złotych i posiada klientów w ponad 30 krajach. Jej główna działalność skupia się na weryfikacji transakcji kryptowalutowych i ochroną ich przed praniem pieniędzy oraz przeciwdziała finansowaniu terroryzmu. Dotatkowo Coinfirm zajmuje się ochroną wrażliwych danych finansowych w obiegu elektronicznym.

– Działamy globalnie. Od początku działalności współpracowaliśmy z ponad 150 klientami. Największe przychody osiągamy w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Hongkongu, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Gibraltarze i Estonii. Działamy na rynku, który już jest duży, a cały czas ma ogromny potencjał do wzrostu. Nasza technologia jest w czołówce branży i planujemy wykorzystać pozyskane pieniądze, aby zwiększać sprzedaż i rosnąć międzynarodowo – mówi Paweł Kuskowski, prezes Coinfirmu.

Rozwój Coinfirmu

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy o tym, że Coinfirm wszedł we współpracę z amerykańskim odziałem firmy consultingowej Duff & Phelps – Kroll. Spółka ta zajmuje się szeroko pojętym cyberbezpieczeństwem, obie firmy postanowiły połączyć siły i razem działać w obszarze ochrony transakcji kryptowalutowych.

W efekcie podjętej współpracy obie firmy stworzyły usługę Reclaim Crypto, dzięki której użytkownicy mają możliwość odzyskania utraconych kryptowealut. Jak powiedział szef Coinfirmu  tylko w ciągu pierwszych kilku tygodni po uruchomieniu usługi razem z Krollem otrzymali oni zapytania od ponad 500 klientów.

Według szacunków obszar, którym zajmuje się Coinfirm może być wart nawet 10 mln dolarów. To pokazuje jak duży potencjał ma ten rynek. Branża kryptowalut cały czas rozwija się i wciąż jest nowością, wiąże się to niestety z tym, że nie jest ona jeszcze odpowiednio ugruntowana. Natomiast cyberprzestępcy nie śpią i wykorzystują takie sytuacje. Właśnie dlatego potrzeba nam takich startupów jak Coinfirm. Zobaczymy jak firma wykorzysta najnowsze dofinansowanie.