Dla mnie wartość kodu jest tam, gdzie są prawdziwe problemy – Ola Kunysz (Tipser)

Dodane: 06.06.2019

Julia Gugniewicz

Udostępnij:

O swojej pracy jako programistka i przeszkodach, z jakimi spotykają się kobiety w branży IT opowiada Ola Kunysz, full-stack developer w firmie Tipser.
Na początku maja w Gdańsku odbyła się 13. edycja konferencji Infoshare. W naszym studiu w strefie PKO Banku Polskiego przeprowadzaliśmy wywiady z twórcami innowacyjnych spółek technologicznych i przedstawicielami sceny startupowej.

Kolejnym materiałem, który Wam dziś prezentujemy jest wywiad z Olą Kunysz, programistką z 12-letnim doświadczeniem, organizatorką wydarzeń Geek Girls Carrots we Wrocławiu, a obecnie full-stack developerem w firmie Tipser, oferującej platformy e-commerce dla największych wydawców internetowych.

„Rozwiązanie problemu z małą liczbą kobiet w branży IT wcale nie jest proste, bo zastosowanie parytetów w firmach to tylko kolejny KPI, który sobie dorzucamy na listę. Natomiast problem tkwi o wiele głębiej – w głowach ludzi, w tym co niektórzy profesorowie przekazują swoim studentom kierunków informatycznych oraz w przyzwoleniu na nieśmieszne żarty na temat płci żeńskiej. Takie drobiazgi mają wpływ na to, ile jest kobiet w branży IT”.

Aby dowiedzieć się więcej informacji na temat Oli Kunysz, zachęcamy do obejrzenia poniższego wywiadu.

 

Zobacz również pozostałe wywiady:
Po pierwsze – obsługa klienta – Michał Sadowski (Brand 24)
Crowdfunding udziałowy – Arkadiusz Regiec (Beesfund i Tokenbridge)
Branża fintech rośnie – Julia Krysztofiak-Szopa (Startup Poland)
W najbliższym czasie idziemy w kierunku badawczo-rozwojowym – Tomasz Trzciński (Comixify)
Jako imigrant masz świeże spojrzenie na rynek, na którym planujesz rozwinąć swój biznes – Maria Amelie (Startup Migrants)

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem