Dobrostan dla Mindly, czyli 2 miliony dolarów inwestycji od Inovo

Dodane:

Przemysław Zieliński Przemysław Zieliński

Dobrostan dla Mindly, czyli 2 miliony dolarów inwestycji od Inovo

Udostępnij:

Inwestycja od funduszu VC w wysokości 2 milionów dolarów pomoże ukraińskiemu startupowi jeszcze skuteczniej rozbudować usługi psychologicznego wsparcia on-line.

Ekspercki zespół Mindly na co dzień stawia sobie ambitne cele – za pomocą stworzonego przez siebie i konsekwentnie rozbudowywanego marketplace, chce zwiększyć dostępność psychologicznego wsparcia. Tym razem jednak to ktoś inny zadbał o dobre samopoczucie i pozytywne myśli startupu. Inwestorzy funduszu venture capital Inovo zdecydowali właśnie o dokapitalizowaniu młodej spółki 2 milionami dolarów.

Dima Podoliev, co-founder i CEO Mindly wskazuje, że ten sukces to zasługa ciężkiej pracy całego zespołu, któremu w ciągu ostatnich 18 miesięcy udało się 70—krotnie zwiększyć przychód spółki.

Mindly dba o równowagę

Swoją ofertę Mindly kieruje do ogółu użytkowników oraz do węższej grupy – psychologów. Tym pierwszym pomaga znaleźć idealnego specjalistę, który następnie zadba o dobrostan psychiczny klienta. Psychologowie dzięki Mindly mogą otworzyć się na nowe horyzonty rozwoju i kariery, upraszczając w ten sposób proces pozyskiwania klientów oraz optymalizując swoją zdalną pracę terapeutyczną. Do tej pory z usług Mindly skorzystało ponad 250 tysięcy klientów, którzy mogą wybierać spośród blisko 1 300 psychologów.

Wraz z dofinansowaniem i ambitnymi planami rozwoju, Dima Podoliev zachęca do aplikowania do zespołu Mindly. Trwa nabór na szereg nowych stanowisk, co jest dobrą wiadomością dla osób zainteresowanych rozwojem market place dla usług z obszaru psychologicznego wsparcia.

Inovo umacnia swoją pozycję

Inovo to fundusz stawiający przede wszystkim na founderów z Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie spółka ma w swoim portfolio 29 startupów, którym udzieliła finansowego wsparcia, w tym m.in. Upacjenta, Fiat Republic, Symmetrical czy Booksy. Zarząd Inovo stawia sobie za cel, by swoimi inwestycjami budować startupy osiągające dochód rzędu 100 milionów dolarów. Współpracują ze startupami na poziomie seed przede wszystkim z takich obszarów jak developer tools, AI/machine learning, data science czy healthcare – chociaż sam fundusz nie zamyka się także na młode firmy działające w innych branżach.

 

Zobacz również: Fiat Republic zbiera dodatkowe 6,4 mln euro. Połączy świat kryptowalut z tradycyjną bankowością 

Zdjęcie: archiwum Mindly.