Duże organizacje potrzebują startupów! Zobacz kolejną wersję Huge Innovators’ Map

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Duże organizacje potrzebują startupów! Zobacz kolejną wersję Huge Innovators’ Map

Udostępnij:

Zespół Huge Thing wspólnie z PFR Ventures przygotował drugą odsłonę Huge Innovators’ Map. Zestawienia ukazującego blisko 30 korporacji i dużych organizacji otwartych na współpracę ze startupami. Mapa pomaga zrozumieć founderom m.in. jakich, w jakim modelu współpracy oraz na jakim etapie rozwoju innowacji poszukują duże organizacje.

Ze współpracą startupów i korporacji bywa tak, jak z poszukiwaniem ukrytego skarbu. Każdy founder słyszał o niej legendy, każdy by chciał taką współpracę nawiązać i każdy ma wrażenie, że kolegom z branży przychodzi to łatwiej. Nic bardziej mylnego, bycie założycielem startupu nie oznacza bycia Indiana Jonesem i wiecznej pogoni za skarbami. Kluczem do udanej współpracy startupu i dużej organizacji jest odpowiednie przygotowanie, a na samym początku dobre rozpoznanie potrzeb organizacji.

Współpraca Huge Thing i PFR Ventures

Huge Thing wspólnie z PFR Ventures postanowili to ułatwić publikując drugą, zaktualizowaną, edycję Huge Innovators’ Map. Mapa ukazuje korporacje, i inne duże organizacje, które poszukują młodych spółek technologicznych m.in. po to, by odpowiadać na zmieniające się potrzeby klientów, generować większy zysk, ale także do tego, aby pozyskiwać nowe źródła przewagi konkurencyjnej, np. wchodząc w nowe modele i obszary działania.

Najwięcej, bo aż 71% organizacji obecnych na mapie jest otwarta na współpracę ze startupami w celu usprawnienia wewnętrznych oraz zewnętrzne procesów.

– Największym wyzwaniem założycieli startupów na początku ich drogi do współpracy z korporacją, jest odpowiedzenie sobie na pytanie, które bardzo często słyszymy od founderów: ,,W jakim obszarze i na jakim etapie rozwoju dana organizacja szuka innowacji?” Z drugiej strony, współpracujemy z wieloma korporacjami, dlatego naturalne dla nas było połączenie tych dwóch światów i stworzenie swojego rodzaju przewodnika w postaci mapy, która jasno pokazuje obszar poszukiwanych rozwiązań, stopień ich dojrzałości ale i możliwą formę współpracy danej organizacji. – komentuje inicjatywę Zuzanna Kowala, Innovation Manager w Huge Thing. Pierwsza edycja mapy opublikowana pod koniec 2022 roku odbiła się szerokim echem, co poskutkowało wieloma wiadomościami zarówno od startupów, jak i korporacji. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że projekt jest wartościowy i wart kontynuowania, dlatego też na aktualnej mapie znajdziecie aż o 10 firm więcej niż poprzednio. – dodaje Zuzanna Kowala.

🖲️ Kliknij grafikę, żeby powiększyć

Do obecnych na pierwszej edycji mapy firm, dołączyły takie organizacje jak m.in. ​​Tauron Polska Energia, Grupa Azoty, Warta Poznań, City Bank Handlowy, Medicover, Orlen VC czy Instytut Matki i Dziecka. Każda organizacja szuka startupów, które pozwolą realizować ich strategię oraz cele, dlatego mapa została podzielona na obszary poszukiwanych innowacji, takie jak FinTech, MedTech czy CleanTech. Co więcej, organizacje poszukują rozwiązań od twórców innowacji na rożnym poziomie rozwoju. To może przełożyć się na odpowiednie dopasowanie obustronnych potrzeb i możliwości, co zdecydowanie przełoży się na sukces potencjalnej współpracy.

🖲️ Kliknij grafikę, żeby powiększyć

 

Startupy i programy akceleracyjne z perspektywy dużej organizacji [podcast]

Startup i korporacja – czy to możliwe? Jak sprawić, żeby to była historia z happy endem?

Czym jest kultura innowacji i po czym poznać że ją macie?