Dzień Matki startupowym okiem

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

Dzień Matki startupowym okiem

Udostępnij:

Kilkoro startupowców z szeroko pojętej branży parentingowej poprosiliśmy o zastanowienie się, czego życzyliby sobie i innym rodzicom w dniu dzisiejszego święta. Odpowiedzi są szczere i zaskakujące, zachęcamy do lektury. 

Dzień Matki na MamStartup, a co to za pomysł? Cóż, w tym tekście rzeczywiście nie znajdziecie ani informacji o nowym programie akceleracyjnym, ani porad dotyczących rozwijania firmy czy zdobycia finansowania. Wielu z Was jest jednak rodzicami. Pomyśleliśmy więc, że dzisiejsze święto to dobra okazja na chwilę zatrzymania i zastanowienia nad work-life balance, Waszą rolą “po godzinach”, która często decyduje o tym, jak funkcjonujecie i jaka jest jakość Waszego życia zawodowego i prywatnego.

Bycie mamą to niezwykłe doświadczenie, które przynosi radość i spełnienie, ale także stawia przed nami wyzwania, których wcześniej nie doświadczałyśmy. Jako rodzice stajemy się odpowiedzialni za system wartości młodych istot, które kształtują sobie obraz świata oparty na doświadczeniach, zarówno tych dobrych jak i złych. Cierpliwość oraz zdrowy dystans w obserwacji tego procesu jest chyba jednym z największych wyzwań rodzicielstwa.

Z mojego punktu widzenia, jako startuperki, kolejnym wyzwaniem bycia mamą jest dążenie do znalezienia równowagi między życiem zawodowym a rodziną. To wyzwanie dotyka nie tylko matki, ale również ojców, którzy starają się pogodzić wymagające obowiązki zawodowe z zaangażowaniem w życie rodziny.

Jako matka, ale też właścicielka firmy z sektora edutech nie mogę też pominąć tematu edukacji jako budzącego mój niepokój w kontekście przyszłości dzieci. System edukacji nie zmienił się od czasu rewolucji przemysłowej, a technologia i jej zasotosowania rozwijają się w wykładniczym tempie, tworząc zupełnie inne zapotrzebowania w kontekście zestawu umiejętności oraz cech personalnych niż choćby pokolenia wstecz. Już dziś musimy w naszych dzieciach rozwijać inteligencje emocjonalną, krytyczne myślenie raz zdolności analityczne zamiast notorycznego zwiększania ich potencjału pamięciowego.

Życzę nam wszystkim mądrych edukatorów, którzy nie tylko zauważają ten trend, ale również mają chęć wprowadzania zmian, aby pomóc nam jako rodzicom kształtować świadomych, empatycznych, wartościowych ludzi.

Joanna Ossowska – Rodziewicz
Founder SmartBee Club

….

Drogie mamy,

Kierując takim startupem jak RESQL, doskonale widzimy, jak istotna jest wasza rola. Dlatego dziś, w dniu waszego święta, dziękujemy w imieniu wszystkich dzieci, że mogą na was liczyć. Że jesteście tak blisko nich i staracie się wspierać je najmocniej jak potraficie.

Świat za oknem jest dziś dziwny, szybki i czasem chaotyczny. Pandemia, technologie, wojna, strach i niepokój. W takim szaleństwie dnia codziennego mama i jej autorytet jest często najważniejszym filarem bezpieczeństwa. I to pomimo faktu, że rola kobiet tak bardzo się zmienia, że coraz więcej z nich osiąga spektakularne sukcesy i zarządza dużymi firmami. Bo jednak po powrocie do domu, to jest właśnie mama, ta kochana i jedyna.

Dziś mówimy to jako naukowcy, pasjonaci i strażnicy problematyki bezpieczeństwa i przeciwdziałania przemocy w waszym środowisku. Korzystając z RESQL zwracacie się anonimowo do zaufanej osoby w waszej szkole, ale wszyscy doskonale wiemy, że najczęściej wszelkie problemy, wyzwania i emocje pomaga rozwiązać właśnie kochająca mama.

W imieniu zespołu RESQL, CEO Piotr Ciszek

….

Drogie Mamy! Macierzyństwo to jeden z najpiękniejszych, a zarazem najtrudniejszych etapów w życiu kobiety. To okres pełen radości, ale też zmartwień czy wyrzeczeń.

W dniu waszego święta chciałabym Wam życzyć nieprzebranych pokładów cierpliwości i abyście zawsze potrafiły w natłoku codziennych obowiązków znaleźć czas dla siebie! Bo powiedzenie „szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko” nie jest tylko pustym frazesem.

Chciałabym, abyśmy mogły cieszyć się z naszymi dziećmi, a potem wnukami, pięknem planety na której żyjemy przez kolejne dziesięciolecia.

Dlatego kupując kolejną plastikową zabawkę czy bodziaka płynącego kontenerem z drugiego końca świata, zastanówmy się, czy nie warto sięgnąć po rzeczy używane i dać im nowe życie? Pamiętajmy, że czasami nawet najdrobniejsze gesty, mogą mieć duży wpływ na nasze otoczenie.

 

Agnieszka Tycner, CEO startupu Bubaa, mama 4-letniej Leny

Moje ukochane Mamy,

Przed posiadaniem dziecka żadna z nas nie miała pojęcia, jak ogromne poświęcenie z czystej miłości jesteśmy w stanie złożyć. Wasza siła, wytrwałość i niezłomna determinacja są nieodzowne w pokonywaniu trudności, jakie stawia przed Wami rodzicielstwo.

To dzięki Wam rozwija się nasze społeczeństwo i gospodarka, jednak jednym z najważniejszych wyzwań, z jakim borykamy się obecnie w Polsce, jest problem pogodzenia pracy z wychowaniem najmłodszych. To problem, który dotyka wiele rodzin i wymaga kompleksowych rozwiązań. W Wioskach chcemy zapewnić rodzicom spokój i pewność, że podczas gdy pracują, ich dzieci są w najlepszych rękach, otrzymując wsparcie, rozwijając się i czerpiąc radość z codziennych doświadczeń.

Drogie Mamy, pamiętajcie, że jesteście niezwykłe. Wasza miłość i oddanie wobec dzieci buduje silne społeczeństwo. Dziękuję Wam za to, że inspirujecie nas swoją siłą, determinacją i miłością. Niech 26 maja będzie dla Was pełen radości, uśmiechu i spełnienia.

Z serca,
Aleksandra Kozera, założycielka Wiosek