EduKoala w Wiedniu znajduje inwestora

edukoala w wiedniu znajduje inwestora
Udostępnij:
Twórca polskiego startupu edukacyjnego poinformował o nawiązaniu współpracy z austriackim funduszem INEO Capital. To pierwsza tak duża inwestycja w ten projekt. Michał Karmiński, szef EduKoala przekonuje, że to duży krok dla zespołu jak i startupu mobilnego.

Twórca polskiego startupu edukacyjnego poinformował o nawiązaniu współpracy z austriackim funduszem INEO Capital. To pierwsza tak duża inwestycja w ten projekt. Michał Karmiński, szef EduKoala przekonuje, że to duży krok dla zespołu jak i startupu mobilnego.


Obecnie na rynku aplikacji edukacyjnych panuje walka o użytkownika. Stosowanie coraz ciekawszych rozwiązań powoduje, że rośnie też zainteresowanie mediów tematem nauki języka obcego poprzez zabawę. Tym zajmuje się też startup z Poznania, którego szef Michał Karmiński informuje o inwestycji w EduKoalę.

Dla tych co nie wiedzą, dzięki aplikacjom EduKoala i MyKoala możemy wraz z misiem koalą o imieniu Stummy uczyć się języków obcych. Opiekując się zwierzątkiem poznajemy i zapamiętujemy nowo poznane słówka. Rodzice mogą również kontrolować swoje pociechy, poprzez raporty dotyczące ich postępów w nauce. Zespół z Poznania oprócz MyKoala pracuje nad nową aplikacją o nazwie KoalaJump. Będzie to gra, która dostarczy użytkownikowi rozrywki i przekaże wiedzę w prosty i przyjemny sposób. Więcej o niej przeczytacie we wpisie 4 polskie aplikacje, na które warto czekać.

100 tysięcy euro w zamian za 10 % udziałów - tak w skrócie można podsumować umowę inwestycyjną podpisaną kilka dni temu między INEO Capital a spółką EDUKOALA. Rozmowy z funduszem rozpoczęły się w listopadzie podczas wyjazdu na konkurs Pioneers Festival w Wiedniu, gdzie zostaliśmy wybrani jako jedni z 50 najlepszych startupów 2012 roku - mówi dla MamStartup Michał Karmiński. Historia współpracy nie rozpoczyna się jednak od konkursu podczas którego zespół poznał inwestora. Dużą rolę w tej współpracy odegrał Łukasz Młodyszewski, który zrobił nam "intro" do prezesa funduszu. Karmiński spotkał się z Thomasem Tirochem dzień przed konferencją. Na rozmowy twarzą w twarz z przedstawicielami funduszu zespół miał tylko 4 dni. Ostatniego dnia mieliśmy wrażenie, że inwestycja się oddala. Wróciliśmy do polski i po dwóch tygodniach dostaliśmy maila, "Let's do it." - dodaje Karmiński.

Z naszej krótkiej rozmowy wynikło też, że z umową nie zostały związane żadne milestonesy. Jedynym zapisem w umowie jest objęcie udziałów przez inwestora. Zapytaliśmy też rozmówcę na co przeznaczone zostaną pieniądze. Jakiś czas temu MamStartup pisał o aplikacji, nad którą obecnie pracujemy. Pozyskane środki będą przeznaczone przede wszystkim na odpowiednie wykończenie aplikacji by nie popełnić błędów, które wystąpiły w procesie publikacji MyKoali. - mówi Michał Karmiński.

Wcześniej w EduKoalę zainwestował funduszu AIP Seed Capital. Karmiński to seryjny przedsiębiorca zdobywający doświadczenie na wielu polach. Swoją przygodę ze startupami rozpoczynał od firmy pozycjonerskiej. W rozmowie sprzed roku mówił: O branży startupowej usłyszałem odwiedzając pierwszy raz SpeedUp Group z projektem przypominający tello.com. Brak wiedzy, czym jest MVP czy lean startup utrudniały przekonanie funduszu do siebie. - mówił Michał Karmiński. Bardzo dużo doświadczenia biznesowego złapałem dzięki AIP Seed Capital, zgłaszając się do projektu 3.1 z projektem eurokram, czyli specjalistyczną usługą dla firm pozycjonerskich. - dodał. Do dziś Karmiński oprócz EduKoali prowadzi również msapartamenty.pl (firma noclegowa) oraz gkstudio.pl - firma pozycjonerska.

Jak widać doświadczenie zespołu zdobyte na wielu konkursach, wydarzeniach i akceleratorów startupów opłaciło się. Zespołowi EduKoali życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.