Finałowy twist programu akceleracyjnego: znamy zwycięzców ĀRYA Accelerate, programu dla impactowych startupów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Finałowy twist programu akceleracyjnego: znamy zwycięzców ĀRYA Accelerate, programu dla impactowych startupów

Udostępnij:

Podczas ĀRYA Demo Day jury postanowiło zaskoczyć i nagrodzić nie jeden, lecz dwa startupy, które wyróżniły się swoimi rozwiązaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju: Bee Healthy Honey oraz NABIO Medical Technologies.

Finał ĀRYA Accelerate odbył się w Rotundzie PKO Banku Polskiego w Warszawie i był zwieńczeniem programu, który wspiera startupy na wczesnym etapie rozwoju. Młodzi przedsiębiorcy zaprezentowali rozwiązania, których celem jest wprowadzenie pozytywnych zmian społecznych i środowiskowych.

W niespodziewanym zwrocie jury postanowiło nagrodzić nie jeden, lecz dwa startupy, które wyróżniły się swoimi rozwiązaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju: Bee Healthy Honey (wspieranie pszczelarstwa poprzez zrównoważone i ekologiczne rozwiązania) reprezentowany przez Oliwię Myczkowską oraz NABIO Medical Technologies (technologia produkcji spersonalizowanego sprzętu medycznego – bolusy hydrożelowe), startup założony przez Annę Czubowicz oraz Nikolettę Buczek.

Jakie pozytywne zmiany proponują startupy?

W finale znalazło się sześć projektów, które miały okazję zaprezentować swoje innowacyjne pomysły przed jury w składzie: Maja Meissner, założycielka i dyrektor zarządzająca w Meissner & Partners, anioł biznesu, Olga Sobieraj, przedsiębiorczyni, mentorka i coach biznesowy, Magdalena Pawłowska, partnerka w Level2 Ventures oraz Robert Ditrych, inwestor na rynkach publicznych oraz anioł biznesu, z moderacją Natalii Kuźmy.

  • Bee Healthy Honey: startup skoncentrowany na wspieraniu pszczelarstwa poprzez zrównoważone i ekologiczne rozwiązania, w tym rewolucyjne urządzenie Varroa Stopper, które wykorzystuje technologię dźwiękową do walki z pasożytem Varroa, zagrażającym populacjom pszczół.
  • Casillai: platforma wykorzystująca algorytmy przetwarzania języka naturalnego i sztucznej inteligencji w celu usprawnienia wyszukiwania informacji i pozyskiwania wiedzy w branży prawniczej.
  • Nabio Medical Technologies: startup oferujący spersonalizowane bolusy radioterapeutyczne za pomocą technologii HydRe, w tym oprogramowanie do automatyzacji, innowacyjne drukarki 3D i materiały dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.
  • pd meds: twórca systemów Boreas i Notos do rehabilitacji płuc, łączący technologię z opieką zdrowotną w celu zapewnienia skuteczniejszej i przyjemniejszej terapii oddechowej.
  • qeeply: oparta na sztucznej inteligencji platforma do zarządzania wydajnością, która tworzy spersonalizowane plany doskonalenia dla pracowników.
  • Trill: platforma łącząca niezależnych twórców muzyki wraz z ekspertami branżowymi, demokratyzująca dostęp do wiedzy i umiejętności w biznesie muzycznym.

W części merytorycznej wydarzenia wystąpiła Olga Sobieraj. W panelu dyskusyjnym o wyzwaniach impactowych startupów uczestniczyli: Marcin Koziorowski, Hugo Chróst, Magdalena Pawłowska oraz Weronika Czaplewska. Rozmowę z Julią Markiewicz poprowadził Barosz Lipnicki. Eksperci podzielili się wiedzą na temat budowania firm odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej.

Czytaj także: