Flashpoint ogłasza swój 15. exit. Tym razem pożegnał się z RegTechem Clausematch

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Flashpoint ogłasza swój 15. exit. Tym razem pożegnał się z RegTechem Clausematch

Udostępnij:

Flashpoint ogłosił wyjście z Clausematch, firmy zajmującej się automatyzacją polityki zarządzania i zgodności dla branż regulowanych, po przejęciu przez Cortylics. Fuzja ta tworzy platformę, która zarządza całym łańcuchem wartości ryzyka regulacyjnego w skali globalnej.

15. exit Flashpointu

Flashpoint uczestniczył w strategicznej rundzie inwestycyjnej Clausematch w 2022 r. o wartości 10,8 mln dolarów za pośrednictwem funduszu Flashpoint Venture Debt Fund I. Wyjście Flashpoint z Clausematch stanowi ważny kamień milowy, reprezentujący 15. exit Grupy i drugie wyjście zespołu Venture Debt.

Przejęcie Clausematch pozycjonuje Corlytics Group jako partnera nie tylko dla wszystkich operacji monitorowania i zgodności z przepisami, ale także we wspieraniu atestacji regulacyjnej w całym świecie zarządzania, ryzyka i zgodności (GRC) oraz zarządzania ryzykiem korporacyjnym (ERM). Założyciel i CEO Clausematch, Evgeny Likhoded, obejmie stanowisko prezesa Corlytics.

Clausematch – platforma do inteligentnego zarządzania dokumentami i procesami zgodności

Clausematch rozszerzył swoją działalność na całym świecie, obsługując 14 z 50 największych światowych banków. Pod koniec ubiegłego roku baza klientów firmy w Ameryce Północnej przekroczyła 180 000 użytkowników. Oferta firmy – platforma oprogramowania jako usługi (SaaS) do inteligentnego zarządzania dokumentami i procesami zgodności – okazała się niezwykle atrakcyjna dla firm podlegających regulacjom, które starają się sprostać coraz bardziej złożonym i ewoluującym obowiązkom w zakresie zgodności.

– Jestem bardzo zadowolona z całego zespołu Clausematch, który rozpoczyna kolejny etap swojej podróży wraz z Corlytics. Przejęcie to stwarza ogromne możliwości synergii dla Corlytics i platformy Clausematch, ponieważ łączą one siły, aby zapewnić ofertę łączącą zarządzanie polityką i oprogramowanie zgodności ze zintegrowanymi treściami regulacyjnymi, zarządzając w ten sposób całym łańcuchem wartości ryzyka regulacyjnego. Bardzo podobała mi się nasza podróż z Jayem i zespołem Clausematch i życzę im wszelkich sukcesów w nowym przedsięwzięciu – powiedziała Donatella Callegaris, partner zarządzający Flashpoint Venture Debt Fund I.

 

 

Algori pozyskał 3,3 mln euro. Flashpoint jednym z inwestorów

Flashpoint Venture Capital ogłasza zamknięcie funduszu VCIII o wartości 102 mln dolarów

Gaviti pozyskał 9 mln dolarów w serii A. FinTech tworzy oprogramowanie do windykacji