Flota dronów pozyskała inwestorów na platformie crowdfundingowej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Dron Academy – zajmująca się wykorzystaniem statków bezzałogowych do celów komercyjnych – pozyskała od 34 inwestorów kwotę 121,100 tys. PLN w zamian za 35% udziałów w ciągu 90 dni prezentacji swojej oferty na platformie crowdfundingu udziałowego Crowdcube.pl.

fot. wikimedia.org

Jest to pierwszy projekt, który skorzystał z międzynarodowej skali działania platformy Crowdcube. Projekt był prezentowany na polskiej i szwedzkiej stronie portalu, dzięki czemu pozyskał inwestorów krajowych, jak również 5 ze Szwecji i 2 z Hiszpanii. Jednocześnie Dron Academy zanotowała tzw. overfunding, tj. zebrała więcej środków finansowych niż planował pozyskać dla niej właściciel projektu, Wojciech Brodziak. Crowdcube planuje kontynuować współpracę zagraniczną z europejskimi oddziałami spółki przy pozyskiwaniu funduszy dla kolejnych projektów.

O dużym sukcesie projektu zadecydowały trzy równorzędne czynniki. Po pierwsze, ogromne zainteresowanie wykorzystaniem dronów do celów komercyjnych. Po drugie, niesamowita motywacja właściciela projektu i jego modelowe promowanie Dron Academy w sieci, tradycyjnych mediach i na spotkaniach z potencjalnymi inwestorami. I w końcu międzynarodowa skala działania Crowdcube.  W przyszłości jesteśmy gotowi w podobny sposób szukać inwestorów dla innych spółek. Wartością dodaną dla Dron Academy są pierwsze zapytania o gotowość wykonania przez nią zleceń dla klientów zagranicznych – powiedział Radosław Ziętek, prezes Crowdcube Polska.

Dron Academy wykorzystuje drony, tj. statki bezzałogowe do filmowania i fotografii z powietrza.  Pozyskane na Crowdcube.pl środki planuje przeznaczyć na rozszerzenie działalności o tworzenie ortofotomap 2D i 3D m.in. dla budownictwa, rolnictwa oraz przemysłu. W dalszych planach przedsiębiorstwa jest stworzenie statku bezzałogowego, który wykonywałby swoją pracę w autonomiczny sposób, tj. przekazywał zdobyte informację bezpośrednio do klienta.