Fundacja WłączeniPlus będzie dostarczać firmom narzędzia pozwalające w pełni wykorzystać dobro płynące z różnorodności i włączania, doradzać, szkolić, realizować kampanie społeczne i edukacyjne, wspierać rozwój karier oraz nagłaśniać sukcesy kobiet i organizacji działających na rzecz DEI.
Rada Fundacji i Think Tank
W Radzie Fundacji zasiadają znamienici eksperci: Yga Kostrzewa, Maciej Makselon, dr n. med. Magdalena Namysłowska, Agata Roczniak, Maciej Sadowski, dr Bianka Siwińska, Anna Żórawska oraz Przemysław Żydok. Przewodniczącą Rady jest dr Irena Eris. Zespół Fundacji stworzył też Think Tank, zapraszając do współpracy doświadczonych badaczy, ekspertów od komunikacji i PR, a także employer brandingu.
– Powstanie Fundacji WłączeniPlus jest kolejnym etapem naszego rozwoju, podyktowanym pragnieniem odpowiedzenia na potrzeby rynku w szerszym zakresie niż działania na rzecz równości płci. Choć z tych nie rezygnujemy. Grup potrzebujących wsparcia na rynku pracy jest więcej: od silver generation, generation Z, przedstawicieli społeczności LGBTQ+, poprzez osoby neuroróżnorodne, osoby z niepełnosprawnościami, po pracujących rodziców. Naszą pierwszą społeczną kampanię #ToNieUrlop, którą obecnie realizujemy, dedykowaliśmy tej ostatniej grupie – mówi Olga Kozierowska, założycielka Fundacji WłączeniPlus.
Misją Fundacji jest promowanie różnorodności jako fundamentalnej wartości organizacyjnej, uczynienie równości normą, a włączania kluczowym elementem drogi do sukcesu w wymiarze biznesowym i indywidualnym.
Klub DEI Champions utworzony w ramach Fundacji WłączeniPlus ma wśród swoich celów kreowanie otoczenia biznesowego, które jest otwarte, bezpieczne i wspierające współpracę, niezależnie od różnic, a także inspirowanie i motywowanie innych organizacji spoza klubu do podjęcia działań w kierunku budowania równości i korzystania z różnorodności.