Fundusz Movens Capital inwestuje w insurtech Trasti. Planuje 10 kolejnych inwestycji w spółki technologiczne

Dodane:

Przemysław Zieliński Przemysław Zieliński

Fundusz Movens Capital inwestuje w insurtech Trasti. Planuje 10 kolejnych inwestycji w spółki technologiczne

Udostępnij:

Trasti, polski insurtech specjalizujący się w ubezpieczeniach komunikacyjnych, rozpoczyna współpracę z funduszem VC Movens Capital. Przedstawiciele funduszu deklarują, że w planach mają 10 inwestycji w technologiczne spółki na późniejszym etapie rozwoju.

Jak poinformował na swoim profilu w LinkedIn Artur Banach, partner w Movens Capital, tym, co przesądziło o nawiązaniu współpracy z Trasti był profil spółki, jej pozycja na rynku oraz plany na rozwój. Fundusz VC zamierza przeprowadzić 10 inwestycji w technologiczne spółki na późniejszym etapie rozwoju.

Nowe technologie dla ubezpieczeń

Trasti to polski insurtech, będący również agentem generalnym Triglav – największego słoweńskiego towarzystwa ubezpieczeń, który jest operatorem procesów sprzedaży, obsługi polis i wypłaty świadczeń tego ubezpieczyciela w Polsce. Drugim partnerem Trasti jest SwissRe, jeden z największych, globalnych reasekuratorów na świecie Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz optymalizacji procesów biznesowych, Trasti dopasowuje ubezpieczenia pod kątem klientów. Głównym produktem startupu jest obowiązkowe ubezpieczenie chroniące odpowiedzialność cywilną posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Startup debiutował na polskim rynku w 2020 roku. CEO spółki jest Artur Olech, manager, finansista, współtwórca wielu przedsięwzięć biznesowych w obszarze ubezpieczeń i płatności elektronicznych. Wcześniej pracował m.in. w grupie Generali w Polsce, Grupie Poczty Polskiej czy insurtechu hiPRO.

Ostatnio na naszych łamach pisaliśmy o inwestycji Movens Capital w startup SKY ENGINE AI, założony przez dr. Bartka Włodarczyka. Spółka rozwija platformę Synthetic Data Cloud, będącą symulacyjnym narzędziem do uczenia maszynowego, generującym w pełni oznaczone dane syntetyczne. Oferuje zaawansowane metody adaptacji dziedzinowej i szkoli algorytmy sztucznej inteligencji w zakresie computer vision na dużą skalę.

Grafika: materiały Trasti.

Czytaj także: