Fuzja HR oraz AI, czyli JobCannon ogłasza przejęcie startupu Adsme

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Fuzja HR oraz AI, czyli JobCannon ogłasza przejęcie startupu Adsme

Udostępnij:

Wraz z przejęciem Adsme, JobCannon ogłasza strategiczny krok naprzód w swojej działalności. Fuzja JobCannon i Adsme należy do jednej z najszybszych transakcji w ukraińskiej przestrzeni venture.

Technologia Adsme pozwala na prognozowanie w czasie rzeczywistym ponad 20 milionów wyników w reklamach wizualnych i tekstowych w Meta Ads (Facebook, Instagram), dostarczając rekomendacji dotyczących optymalizacji dowolnego z jej elementów.

Jak znaleźć najlepiej dopasowanego pracownika?

Jak deklarują przedstawiciele obu firm, JobCannon i Adsme ma docelowo przyspieszyć i usprawnić algorytmy wyszukiwania oraz dopasowywania kandydatów. W efekcie, ma zwiększyć się współczynnik dopasowania między pracodawcami a specjalistami. Po fuzji, jeden z założycieli projektu, Viktor Levchenko, oficjalnie dołączył do zarządu JobCannon i objął rolę CTO. Z ponad 14-letnim doświadczeniem w tworzeniu stron internetowych, specjalizuje się w badaniu sztucznej inteligencji i jej potencjału w optymalizacji procesów biznesowych. Viktor zapewnia również wsparcie młodym startupom z Ukrainy jako członek ekosystemu YEP Incubator.

– Poprzez połączenie zaawansowanej technologii AI Adsme z JobCannon, chcemy zrewolucjonizować tradycyjne algorytmy rekrutacyjne i udoskonalić ogólny model biznesowy. Naszym głównym celem jest stać się głównym źródłem łączącym najlepszych kandydatów z najlepszymi firmami – powiedział Viktor Levchenko, współzałożyciel Adsme.

Początek transformacji rynku rekrutacyjnego?

Na początku 2023 r. JobCannon zapewnił sobie inwestycję w wysokości 500 tys. dolarów od Whitehill Capital przy wsparciu Banku Światowego. Pieniądze miały zostać wykorzystane na ulepszenie algorytmów wyszukiwania, zdobycie pierwszych klientów i rozszerzenie strategicznych możliwości rozwoju.

– Synergia technologiczna pomiędzy JobCannon i Adsme stanowi potężny fundament dla globalnej transformacji rynku rekrutacyjnego. Udoskonalenie komponentu AI w JobCannon zwiększy wydajność naszych produktów, czyniąc mechanizm dopasowywania kandydatów bardziej precyzyjnym. Dodatkowo, rozwój naszych produktów jest ściśle powiązany ze wzrostem bazy naszych klientów. Każdy obsadzony wakat to sukces dla kandydata, firmy i dla nas. Nasze narzędzie do śledzenia ofert pracy znacząco pomoże przyciągnąć nowych, bardzo istotnych klientów przy minimalnych kosztach, potwierdzając, że JobCannon jest wiarygodnym partnerem w branży rekrutacyjnej – powiedział Andriy Cherednichenko, CMO i współzałożyciel JobCannon.

Ta transakcja oznacza nowy etap dla obu firm, mający na celu poszerzenie możliwości w obszarze sztucznej inteligencji i rekrutacji.

– Dzięki temu krokowi zaoszczędziliśmy co najmniej rok rozwoju, a genialny CTO Viktor Levchenko bez wahania dołączył do zarządu firmy – podsumował Peter Kolomiets, CEO i współzałożyciel JobCannon.

Założona w 2022 roku przez Viktora Levchenko i Danilo Orlova firma Adsme pozyskała w 2023 r. rundę Pre-Seed od Fidelity Family Office i uzyskała wsparcie Andriya Zaikina, założyciela akceleratora startupów YEP!

Czytaj także: