HackFest czyli jak w 48 godzin stworzyć potęgę na skalę Skype czy Facebook

Dodane:

Łukasz Tokarski Łukasz Tokarski

Udostępnij:

Pamiętacie jeszcze HackFest2008? Inicjatywa Fundacji Polak 2.0 ewaluowała i powraca ze zdwojoną mocą. Idea maratonu pojawiła się w 2008 roku, kiedy to HackFest pojawił się po raz pierwszy w Polsce w 24-godzinnej formie.

Pamiętacie jeszcze HackFest2008? Inicjatywa Fundacji Polak 2.0 ewaluowała i powraca ze zdwojoną mocą. Idea maratonu pojawiła się w 2008 roku, kiedy to HackFest pojawił się po raz pierwszy w Polsce w 24-godzinnej formie.

„(…)HackFest 2008 był bardzo ciekawym doświadczeniem. Pierwszy raz miałem okazję brać udział w konkursie programistycznym i muszę przyznać, że pomimo wielkiego bólu głowy dzień po jestem bardzo zadowolony. Udało nam się stworzyć coś z dosłownie niczego. Nie da się ukryć, że taki spontan zaowocował odrobiną chaosu podczas kodowania, ale satysfakcja z doprowadzenia projektu do podstawowej funkcjonalności była dzięki temu jeszcze większa.”przyznaje Regis, uczestnik pierwszej edycji maratonu.

Tym razem organizatorzy postanowili pójść o krok dalej i wydłużyć czas trwania konkursu o dodatkową dobę, dając tym samym uczestnikom szersze pole do popisu oraz zapewniając dodatkowe wsparcie merytoryczne. Koderzy przez 48 godzin będą mogli liczyć na pokrzepiające słowa trenerów oraz motywujące porady prelegentów- guru w świecie IT. Wśród gości specjalnych znajdą się m.in. Tomasz Kopacz (Senior Architect Evangelist, Microsoft Polska), Łukasz Langa (Senior Systems Architecture Engineer, Grupa Allegro), Wojtek Kuśmierek (specjalista ds. usability) oraz Damian Wielgosik (bloger, ewangelizator JavaScript).

Dbając o zdrowie psychofizyczne uczestników, organizatorzy przygotowali osobną salę, w której będzie można się przespać (konieczny własny śpiwór), a także wyżywienie i energetyzujące napoje. Formuła konkursu również została nieco zmieniona. Programiści będą ograniczeni nie tylko czasowo, ale również tematycznie. Ich zadaniem będzie stworzenie najciekawszej aplikacji web na jeden z zaproponowanych przez organizatora tematów. Oficjanle ogłoszenie kategorii już 22. września. Uwaga, warto zachować czujność, gdyż rejestracja do każdej z kategorii limitowana, decyduje kolejność zgłoszeń.

„Dla uczestników to szansa aby zaistnieć w branży. Z kolei dla sponsorów imprezy to świetna okazja do przyjrzenia się pracy programistów w ekstremalnych warunkach i pozyskania tych najzdolniejszych”zaznacza Adam Zygadlewicz, członek zarządu Fundacji Polak 2.0 organizującej imprezę.

HackFest to również szansa na komercyjny sukces w świecie start-upów, wygraną bowiem jest preinkubacja zwycięskiej aplikacji przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Impreza jest istotnym wydarzeniem dla PAIP, w szczególności dla projektu „Inkubator Innowacji” w którym poszukiwane są innowacyjne i dochodowe pomysły na biznes, w które PAIP jest gotów zainwestować do 800 000 zł. Projekt „Inkubator Innowacji” to idealne miejsce dla ludzi posiadających pomysł na ciekawy produkt, za który potencjalni klienci są gotowi zapłacić określoną cenę. Z pewnością takie pomysły biznesowe pojawią się podczas tegorocznego 48-godzinnego maratonu dla programistów –mówi Łukasz Parafianowicz odpowiedzialny za deal flow projektów oraz przebieg procesu inwestycyjnego w PAIP. Dla autorów najciekawszych aplikacji przewidziano również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Tak samo jak w zeszłej edycji, do konkursu mogą przystąpić zespoły 1-3-osobowe. Organizatorzy umożliwią również uczestnictwo w konkursie w trybie zdalnym. Szczegółowe informacje o konkursie oraz rejestracja uczestników na stronach http://hackfest.pl oraz http://www.facebook.com/Polak20

Dorota Harasimowicz, Fundacja Polak 2.0