Holi, polska klinika zdrowia metabolicznego, otrzymała 3 mln zł w rundzie pre-seed

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Holi, polska klinika zdrowia metabolicznego, otrzymała 3 mln zł w rundzie pre-seed

Udostępnij:

Rundzie przewodził niemiecki fundusz YZR Capital, specjalizujący się w sektorze healthtech. Otrzymane finansowanie pozwoli polskiemu startupowi na ekspansję, rozwój technologii oraz wprowadzenie nowej oferty.

Polska firma założona na początku 2023 roku przez Pawła Seweryna (wcześniej CEO Daftcode) oraz Mikołaja Szymańskiego, twórcy grupy KERRIS, zaczęła od kompleksowego programu zdrowotnego ukierunkowanego na leczenie otyłości. Dzięki współpracy doświadczonych dietetyków, naukowców i rady medycznej czuwającej nad metodologią, Holi przestał być wyłącznie startupem technologicznym, lecz stał się również zarejestrowanym podmiotem leczniczym.

Jak tłumaczą przedstawiciele Holi, założeniem kliniki jest kompleksowe podejście do polepszania zdrowia metabolicznego, a więc ogólnego stanu metabolizmu jednostki, który obejmuje różnorodne procesy fizjologiczne, regulujące produkcję, magazynowanie i zużycie energii w organizmie. Do chorób metabolicznych zaliczamy m.in. otyłość, insulinoodporność, cukrzycę typu 2, czy choroby serca.

– Medycyną przyszłości jest prewencja. My wdrażamy konkretny pomysł dzięki naszej specjalizacji w chorobach cywilizacyjnych i metabolicznych, przyczyniających się do zwiększenia ryzyka przedwczesnej śmierci od 20 do nawet 100 proc. Działamy na styku diety, medycyny i stylu życia, skupiając się na aspektach takich jak zmiana nawyków żywieniowych, regulacja snu, codziennej aktywności fizycznej i leczenia farmakologicznego precyzyjnie dobranego do pacjenta. Biznes zasilamy technologią, analityką biomarkerów zdrowotnych i autorską metodologią tworzoną przez czołowych polskich lekarzy – wyjaśnia Paweł Seweryn, CEO Daftcode.

Dzięki uzyskanemu finansowaniu, Holi będzie kontynuować swoją misję kompleksowego podejścia do zdrowia metabolicznego poprzez rozwój oferty, ekspansję rynkową oraz budowę własnej technologii. Przez kolejny rok chcemy się skupić przede wszystkim na wprowadzaniu kolejnych produktów i analityki do naszej oferty programów zdrowotnych, zbudowaniu nowej aplikacji dla naszych pacjentów i zespołu specjalistów oraz przeprowadzeniu walidacji na wybranych rynkach zagranicznych – dodaje Seweryn

– Szacuje się, że ponad 200 milionów dorosłych cierpi na przewlekłe choroby metaboliczne w samej Unii Europejskiej. To zatrważające dane, jednak obserwując wzrastający trend zdrowego trybu życia, jesteśmy głęboko przekonani, że w najbliższej przyszłości świadomość zdrowia metabolicznego istotnie wzrośnie. Przyczynia się do tego Holi. Dzięki specjalizacji spółki, widzę bardzo duże pole do skalowania biznesu wyznając podejście tech-enabled clinic, co było dla nas istotnym elementem podczas podejmowania decyzji o inwestycji – komentuje Henric Hungerhoff, General Partner w HEARTFELT_.

Jak działa Holi?

Założyciele spółki przekonują, że metodologia Holi zakłada przełomowe terapie, które zmienią podejście do leczenia otyłości poprzez indywidualny plan zmiany nawyków żywieniowych dzięki osiąganiu konkretnych celów ustalonych wspólnie między pacjentem oraz jego dietetykiem i lekarzem prowadzącym. Programy zdrowotne oferowane przez klinikę zakładają odejście od rygorystycznych jadłospisów i planów treningowych, oferując przejście na metodę małych celów. Dają także możliwość włączenia najnowszego leczenia farmakologicznego, jak chociażby analogi GLP-1 (Saxenda czy Wegovy), pod opieką specjalistów.

– Na rynku europejskim brakuje firm, które koncentrują się na zmianie nawyków indywidualnych pacjentów w celu poprawy zdrowia metabolicznego, co może potencjalnie obejmować bezpieczne wdrożenie agonistów GLP-1 jako jednego z wielu elementów układanki. Metodologia Holi jest pod tym względem wyjątkowa. Kiedy po raz pierwszy spotkałem Pawła i Mikołaja, zaimponowali mi swoją wizją i entuzjazmem. W ciągu ostatnich lat udowodnili, że są w stanie z powodzeniem realizować swoje przedsięwzięcia biznesowe, dlatego cieszymy się, że możemy wspierać ich w misji zmiany rynku zdrowia metabolicznego. – podsumowuje Markus Feuerecker, Founding Partner w YZR Capital.

Zobacz także 

Inovo inwestuje w „klinikę kontroli wagi”– duńska Embla pozyskuje 10 mln euro

Pracujemy nad bezinwazyjną technologią diagnostyczną. Skorzystają z niej osoby chore na cukrzycę – Grzegorz Stachacz (MediSensonic)