(CES 2021) Tak prezentuje się Honor MagicBook Pro 2021

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

(CES 2021) Tak prezentuje się Honor MagicBook Pro 2021

Udostępnij:

Nietypowa proporcja ekranu, procesor IntelCore i5 i kamerka ukryta… w klawiaturze. Jak się prezentuje nowy sprzęt od chińskiego producenta, który oferuje przestępne cenowo urządzenia?

Rynek laptopów stale rośnie – obok modeli od komputerowych gigantów jak Lenovo, ASUS, czy Dell, mamy też dość szeroki wybór laptopów od marek technologicznych, które zaczynały podbijać rynek innymi produktami. Jednym z takich przykładów jest marka smartfonów Honor, która powstała w 2013 roku jako marka-córka Huawei. Od początku produkty Honora były kierowane do młodszej grupy odbiorców – szczególnie tych, którzy poszukują urządzeń o atrakcyjnym stosunku ceny do możliwości. Nic więc dziwnego, że w wielu krajach (w tym w Polsce) smartfony od Honora przyjęły się bardzo dobrze – to pokazało, że marka nie powinna ograniczać się tylko do jednego rodzaju produktu.

Chiński producent postanowił uprzedzić konkurencję i zaprezentował swoje nowe produkty tuż przed oficjalnym startem targów CES 2021. Jest to między innymi nowy laptop – MagicBook Pro 2021. Urządzenie z 16,1-calowym ekranem (Full HD o proporcjach 16:9 i 100% pokryciu przestrzeni barw sRGB) ma pod obudową procesor Intel Core i5, ale poprzedniej generacji, czyli 10. Powód? Komputer zadebiutował na rodzimym rynku producenta już w maju ubiegłego roku. Za grafikę natomiast odpowiada GPU GeForce MX350.

Laptop będzie miał wbudowaną baterię 56 Wh, która zapewni ponad 11 godzin pracy. Do ładowania dostaniemy szybką ładowarkę 65 W (naładowanie akumulatora do 50 proc. w zaledwie 30 minut). Ciekawostką, którą znamy z MateBooka 14 od Huaweia jest wyskakująca z klawiatury kamerką do wideorozmów. To co jeszcze warto odnotować w przypadku tego sprzętu to czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem włączającym, co ma niebagatelne znaczenie dla osób szukających sprzętu firmowego.

Tak jak można było przypuszczać, laptop reprezentuje atrakcyjną półkę cenową – Honor MagicBook Pro będzie kosztował około tysiąca dolarów (ok. 3700 zł). Sprzęt, który sprawdzi się zarówno do nauki, jak i do podstawowych zadań biurowych, trafi do sprzedaży w 2021 roku.