Innovation Nest inwestuje w spółkę z branży HRtech. Startup pozyskał prawie 9 mln euro

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Innovation Nest inwestuje w spółkę z branży HRtech. Startup pozyskał prawie 9 mln euro

Udostępnij:

Berlińska firma Kenjo pozyskuje 8,8 mln euro w ramach serii A na ekspansję w Ameryce Łacińskiej. Jednym z inwestorów jest krakowski fundusz Innovation Nest. 

Jak Kenjo spożytkuje pozyskany kapitał?

Finansowanie pozwoli Kenjo rozszerzyć pakiet rozwiązań HR i oprogramowania do angażowania pracowników, opracowanych w celu zaspokojenia potrzeb pracowników pierwszej linii w małych i średnich przedsiębiorstwach, w sektorach takich jak produkcja, opieka zdrowotna, logistyka i handel detaliczny. Planowane jest również rozszerzenie oferty poza Europę, ponieważ firma planuje dalszą ekspansję w regionie Ameryki Łacińskiej.

– Ta runda finansowania pozwoli nam kontynuować postępy w zakresie innowacji naszych produktów i umocni nasze zaangażowanie we wspieranie menedżerów HR – mówi David Padilla, CEO i założyciel Kenjo. –Fundamentalna rola zespołów HR w napędzaniu wzrostu i organizacji jest często pomijana. Uważamy, że ważne jest, aby mieli oni dostęp do technologii i zasobów, których potrzebują, aby być bardziej wydajnymi, poprawiając w ten sposób kulturę firmy i rozwój pracowników.

– Jesteśmy podekscytowani współpracą z zespołem, jesteśmy pod wrażeniem jego dotychczasowych osiągnięć i cieszymy się, że możemy dodać Kenjo jako pierwszą inwestycję naszego nowego funduszu Hi Inov 3, który zamknęliśmy tego lata. Pokazuje to nasze zaangażowanie we wspieranie obiecujących zespołów w Niemczech, Francji i krajach Beneluksu – mówi Wolfgang Krause, managing partner w funduszu Hi Inov 3.

 

10 mln euro dla Antavo – spółki z portfela Innovation Nest

Autenti zamyka kolejną rundę finansowania. Tym razem zebrało 8,5 mln euro

Enso zautomatyzuje analizę danych w firmach. Startup pozyskał 16,5 mln dolarów