GdziePoLek.pl przeanalizował inwestycje funduszy wspieranych przez KFK

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

GdziePoLek.pl przygotował przegląd 8 największych funduszy venture capital wspieranych przez Krajowy Fundusz Kapitałowy, które inwestycje zakończyły w 2017 roku.

Rozpoczęcie przygotowań do drugiej rundy inwestycyjnej startupu GdziePoLek.pl zainspirowało jego twórców do spojrzenia, w co zainwestowały fundusze VC, które poznali oni jeszcze przy rozmowach o pierwszej rundzie w okresie 2016/2017.

Startup GdziePoLek.pl przeanalizował łącznie 171 inwestycji 8 funduszy venture capital wspieranych przez KFK.

Źródło: analiza GdziePoLek.pl na podstawie sprawozdań finansowych w KRS, informacji od funduszy. Inwestycje liczone są oddzielnie dla każdego funduszu, tj. wspólne inwestycje liczone są podwójnie.

Fundusz Giza Polish Ventures, kierowany przez Zygmunta Grajkowskiego, zainwestował w latach 2012-2015 w 34 nowe przedsięwzięcia. Wśród nich znalazły się: Audioteka, Vivid Games, Nano Thea, Nano Sanguis, Finanteq, Cognitum, Yield Planet, Algolytics.

Źródło: sprawozdania finansowe spółek w KRS, informacje funduszu i spółek

Fundusz Satus Venture, kierowany przez Krzysztofa Bełecha, zainwestował w latach 2012-2015 w 29 nowych przedsięwzięć. Wśród nich znalazły się: Synerise, Social WiFi, Legimi, Motivizer, Zalass Consulting, Visionlite.

Źródło: sprawozdania finansowe spółek w KRS, informacje funduszu i spółek

Fundusz Innovation Nest, kierowany przez Piotra Wilama i Marka Kapturkiewicza, zainwestował w latach 2012-2016 w 23 nowe projekty. Wśród nich znalazły się: Landingi, Perfect Gym, Wayman, POSbistro, Elmodis, Infermedica, Picodi.

Źródło: sprawozdania finansowe spółek w KRS, informacje funduszu i spółek. W przypadku UXPin mamy informację, że przy uwzględnieniu spółki zagranicznej przychody wykazywałyby wzrost, ale jej dane nie są publikowane.

Fundusz META Ventures, kierowany przez Jacka Błońskiego, zainwestował w latach 2013-2017 w 23 nowe projekty. Wśród nich znalazły się: The Batteries, Surge Cloud, Norsa Pharma, Dailyvery, Asap Care 24, Przychodnie Studenckie.

Źródło: sprawozdania finansowe spółek w KRS, informacje funduszu i spółek

Fundusz Internet Ventures, kierowany przez Tomasza Danisa, zainwestował w latach 2011-2016 w 18 nowych projektów. Wśród nich znalazły się: Prowly.com, Focus Telecom Polska, RemoteMyApp, Kompan.pl.

Źródło: sprawozdania finansowe spółek w KRS, informacje funduszu i spółek

Fundusz Experior Venture Fund, kierowany przez Kingę Stanisławską i Marzenę Bielecką, zainwestował w latach 2014-2017 w 17 nowych projektów. Wśród nich znalazły się: iTaxi, Tourmedica, Algolytics, Right Hello, XTRF, Inex System, Fuero Games.

Źródło: sprawozdania finansowe spółek w KRS, informacje funduszu i spółek

Fundusz Inovo, kierowany przez Tomasza Swiebodę i Michała Rokosza, zainwestował w latach 2012-2015 w 15 nowych projektów. Wśród nich znalazły się: Brand24, Booksy, FunFotos, Restaumatic, Primeon, Sotrender, MyLED.

Źródło: sprawozdania finansowe spółek w KRS, informacje funduszu i spółek. Jako spełniające nasze kryteria wzrostu przychodów oprócz zaznaczonych firm zostały wskazane ECC Games, Booksy i Sotrender, ale oficjalne dane finansowe nie są dla nich dostępne.

Fundusz SpeedUp Innovation, kierowany przez Bartłomieja Golę, zainwestował w latach 2013-2016 w 12 nowych projektów. Wśród nich znalazły się: Ifinity, Omni3D, SmartPharma, Cogision, Lets Deliver, Fitatu, Symu.co.

Źródło: sprawozdania finansowe spółek w KRS, informacje funduszu i spółek. W przypadku ACR nie bierzemy pod uwagę wydzielonej ostatnio spółki SA, a croud funding zaliczamy jako kolejne finansowanie.

Metodyka i szczegóły badania dostępne są na stronie Bloga GdziePoLek.pl.