ITMAGINATION trafia pod skrzydła Virtusa Corporation

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ITMAGINATION trafia pod skrzydła Virtusa Corporation

Udostępnij:

Dzięki temu przejęciu, Virtusa rozszerza swoją obecność w Europie. Ma to pomóc spółce w odpowiadaniu na rosnące zapotrzebowanie na transformację biznesową, modernizację i inicjatywy optymalizacji kosztów.

Virtusa Corporation, globalny dostawca strategii cyfrowej, inżynierii cyfrowej i usług informatycznych ogłosił z dniem piątego kwietnia przejęcie ITMAGINATION, firmy konsultingowej z siedzibą w Warszawie. To strategiczne posunięcie odzwierciedla zaangażowanie Virtusa w udoskonalanie oferty transformacji cyfrowej i rozszerzanie możliwości dostarczania usług w modelu nearshore.

Założona w 2008 roku firma ITMAGINATION opracowuje rozwiązania dla wyzwań biznesowych. Koncentrując się na cyfrowej transformacji, przetwarzaniu w chmurze, analizie danych i sztucznej inteligencji, ITMAGINATION dostarcza rozwiązania technologiczne dla biznesu w całej Europie i Ameryce Północnej.

Wykorzystać inżynierską biegłość

Przejęcie ITMAGINATION ma pomóc Virtusie w zakresie oferowania usług nearshore w Polsce, wykorzystując technologiczne talenty oraz „silną kulturę i biegłość inżynierską”.

– Cieszymy się, że możemy powitać ITMAGINATION w rodzinie Virtusa. Ich głęboka wiedza techniczna i bogate doświadczenie w dostarczaniu transformacyjnych rozwiązań cyfrowych doskonale wpisują się w wizję Virtusa, polegającą na umożliwieniu firmom rozwoju w erze cyfrowej. Razem będziemy lepiej przygotowani do zaspokajania zmieniających się potrzeb naszych klientów i wprowadzania innowacji na dużą skalę – powiedział Santosh Thomas, dyrektor generalny Virtusa.

Misyjna zgodność

Jak podkreślają przedstawiciele obu firm, zgodność między Virtusą i ITMAGINATION jest widoczna w ich misjach – podejściu Virtusa do inżynierii i misji ITMAGINATION do przyspieszania innowacji. Dzięki niektórym z największych talentów technologicznych w Europie, partnerstwo ma pomóc klientom w wykorzystaniu technologii w najbardziej efektywny sposób, aby usprawnić ich operacje, rozwiązać najtrudniejsze wyzwania biznesowe i osiągnąć odważną transformację.

– Połączenie sił z Virtusa stanowi ekscytującą okazję dla ITMAGINATION do wzmocnienia naszego wpływu, zasięgu i realizacji naszej misji przyspieszenia innowacji. Wspólnie wykorzystamy nasze połączone mocne strony i obszary wiedzy, aby zapewnić jeszcze większą wartość naszym klientom, pomagając im poruszać się po złożoności cyfrowej transformacji i osiągać ich cele biznesowe – dodaje Dawid Łaziński, współzałożyciel ITMAGINATION.

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Czytaj także: