– Uważam, że trend związany z generatywną sztuczną inteligencją dalej będzie postępować. Już dziś mamy do czynienia z jednej strony z ChatemGPT, który służy do generowania tekstów, a z drugiej z Midjourney, który służy do generowania obrazów. Wkrótce zobaczymy sztuczną inteligencję, która jednocześnie będzie rozumieć tekst, obraz, wideo i audio – powiedział w rozmowie z nami Amit BenDor.
Przygotuj się na przyszłość
Rozwój sztucznej inteligencji wpłynie właściwie na każdego z nas, z dużym prawdopodobieństwem w każdym obszarze życia. Dotyczy to także startupów. Dlatego zapytaliśmy naszego gościa, w jaki sposób founderzy mogą przygotować się na tę zmianę. Na co należy być gotowym w przyszłości w kontekście wykorzystania AI?
Usłyszeliśmy trzy rady:
- Po pierwsze możemy się zaadoptować do zmiany, tzn. zacząć wykorzystywać sztuczną inteligencję w swoim biznesie, np. poprzez wdrożenie rozwiązań Open AI.
- Po drugie możemy rozwijać algorytmy sztucznej inteligencji wewnątrz własnych organizacji lub uczyć AI w oparciu o własne dane.
- Po trzecie możemy tworzyć własne silniki AI, z których będą korzystać inne firmy.
Umiejętności przyszłości
Do przeprowadzenia tych zmian, a także do samego wykorzystania AI, będziemy potrzebować nowych kompetencji. Jakich konkretnie? Tak brzmiało nasze kolejne pytanie.
– Pierwszą rzeczą jest otwartość i kreatywność. Wykorzystanie sztucznej inteligencji wymaga obecnie dużych nakładów kreatywności. Niezależnie od tego, czy mówimy o tekście, czy innych formach generatywnej sztucznej inteligencji – powiedział Amit BenDor. Jednocześnie dodał, że należy edukować się w zakresie wykorzystania AI, bo dzięki temu będziemy w stanie tworzyć za jej pomocą coś nowego.
Jeśli jesteś ciekaw, jakie jeszcze umiejętności warto zdobywać, aby odnaleźć się w świecie AI, proponujemy poznać opinię Bartka Pucka na ten temat – znajdziesz ją tutaj.
Chcesz więcej? Posłuchaj, obejrzyj
Wywiad z Amitem możesz obejrzeć i posłuchać na YouTubie. Wideo znajduje się poniżej.
Zobacz pozostałe teksty z cyklu. Dostępne są tutaj.