Jakub Musiałek: Dostarczamy automatykę, robotykę i big data dla szpitali (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Jakub Musiałek: Dostarczamy automatykę, robotykę i big data dla szpitali (podcast)

Udostępnij:

Jakub Musiałek to CEO to Pixel Technology sp. z o.o i QuizIT sp z o.o., które dostarczają oprogramowanie i sprzęt dla szpitali – tak polskich, jak i zagranicznych. Z Jakubem rozmawiamy o tym, jak wyglądają rozwiązania healthtechowe, robotyzacji szpitali i finansowaniu od NCBR na rozwój asystenta radiologa RADi.

Pixel Technology sp. z o.o. działa w Polsce już od 3 dekad. W tym czasie spółka wyspecjalizowała się stricte w dostarczaniu software’u dla szpitali. Inżynierom pracującym z Jakubem Musiałkiem udaje się tworzyć wiele interesujących projektów, m.in. UnitDoseOne – automatyczną aptekę szpitalną, UnitBox – automatyczną apteczkę oddziałową, czy RADi – asystenta radiologa.

RADi to projekt, na którego budowę uzyskaliśmy środki w NCBR-ze.  Budżet  projektu wynosił prawie 24 mln zł, z czego dotacja UE to ponad  17 mln zł. To  największy projekt NCBR w Polsce w tym zakresie. Naszym celem jest sprawienie, aby lekarze mogli szybciej i sprawniej opisywać badania i być wspierani na każdym kroku przez sztuczną inteligencję. Będzie to działać w 3 obszarach –  mózgu, serca i płuc – mówi Jakub Musiałek.

W najnowszym epizodzie MamStartup Podcast rozmawiamy z Jakubem Musiałkiem o tym, jak przebiega wdrażanie automatyzacji i robotyzacji do szpitali, jak personel medyczny reaguje na zmiany oraz co będzie przyszłością healthtechu.

Publikacja powstała we współpracy z Pixel Technology sp. z o.o.

Posłuchaj również: