Piotr Madej: Stworzyliśmy cyfrowe pole minowe, chroniące przed hakerami (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Piotr Madej: Stworzyliśmy cyfrowe pole minowe, chroniące przed hakerami (podcast)

Udostępnij:

Piotr Madej to CEO startupu TrapTech dostarczającego tzw. honeypots, czyli pułapki na hakerów. Piotr chce przerodzić projekt w platformę, na której rozwijane i sprzedawane będą nowe honeypots.

Piotr jest doświadczonym specjalistą ds. cyberbezpieczeństwa. Pracował m.in. dla ING Banku Śląskiego. Lata doświadczenia pokazały mu, jak ważne są kwestie cyberbezpieczeństwa i jak sporo firm je pomija lub traktuje zdawkowo. Piotr zaczął promować wykorzystanie honeypots, czyli pułapek na hakerów. Dzięki nim organizacje mają czas i szansę przygotować się na odparcie ataku.

– Samo honeypot odnosi się do tego, że próbujemy odciągnąć atakującego, pokazując mu fałszywe systemy i tropy, które dla niego na pierwszy rzut oka wydają się intratne. W momencie, w którym atakujący się do nas podłączy, to my jesteśmy w stanie wystosować alert, a co ważne – odciągamy go od systemów produkcyjnych – mówi Piotr Madej.

W najnowszym odcinku MamStartup Podcast rozmawiamy z Piotrem o cyberbezpieczeństwie w firmach, platformie, na której rozwijane i sprzedawane są honeypots oraz o samym założeniu startupu tudzież wiążacych się z tym wyzwaniami.

Posłuchaj również: