Konferencja Future Crunch 2024: najnowsze osiągnięcia w dziedzinie AI spotykają się z biznesem i edukacją

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Konferencja Future Crunch 2024: najnowsze osiągnięcia w dziedzinie AI spotykają się z biznesem i edukacją

Udostępnij:

5 kwietnia w Google for Startups odbędzie się Demo Day startupów, które powstały w IV edycji programu akceleracyjnego Fundacji TeenCrunch. W programie wydarzenia także panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, a dzień zakończy Evening Networking Session.

Wydarzenie, które każdego roku przyciąga uwagę mediów, innowatorów i liderów biznesu w tym roku ma za cel prezentację najnowszych osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji i technologii oraz, jak zawsze – wspieranie młodych talentów.

Edycja 2024, zapowiada się jako przełomowe wydarzenie, łączące edukację, innowacje i networking na najwyższym poziomie. Musicie tam z nami być!

Agenda wydarzenia

Konferencja Future Crunch 2024 koncentruje się na trzech kluczowych aspektach: pitchach startupów biorących udział w Programie Akceleracyjnym, dyskusjach panelowych i  networkingu.

Pitche zespołów

Prezentacje biznesowe: 7 startupów, akcelerowanych przez TeenCrunch, zaprezentuje swoje pomysły przed jury składającym się z przedstawicieli świata biznesu i technologii:

  • Tomasz Woźniak – CEO & Partner Future Mind
  • Dawid Leśniakiewicz – Giganci Programowania
  • Borys Musielak – Smok VC
  • Przemysław Blicharski – LinkedIn Top Voice
  • Karol Lasota – Inovo.vc
  • Maciej Siemaszko – Ekipa Investments
  • Agnieszka Kranz – TeenCrunch
  • Magdalena Chałas – Elevator Ventures
  • Maria Parysz – współzałożycielka i prowadząca ElephantAI

Zwycięski zespół otrzyma nagrodę finansową, ufundowaną przez partnera Konferencji – Akademię Leona Koźmińskiego. W wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele partnera merytorycznego – InCredibles.

Dyskusje panelowe

Panele będą dotyczyć kluczowych kwestii związanych z AI, takich jak jej wpływ na biznes, przywództwo w dobie AI, czy przyszłość programowania. W panelach wezmą udział zarówno polscy, jak i zagraniczni eksperci, w tym liderzy opinii i praktycy biznesu. Pełna lista zaproszonych gości i prelegentów jest udostępniana na stronie Konferencji.

Oto wystąpienia, które przybliżą uczestnikom Konferencji różne aspekty AI:

Panel 1: “AI, low code i no code – czyli czy jest jeszcze sens uczyć się programowania?”

Odkryjemy przyszłość programowania w dyskusji na temat sztucznej inteligencji, narzędzi low code i no code. Prelegenci postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy nauka tradycyjnego programowania ma jeszcze sens, czy może przyszłość leży w bardziej dostępnych i intuicyjnych rozwiązaniach?

Panel 2: „Jak AI zmieni oblicze naszych finansów i inwestycji, a tym samym bankowości i fintech?”

Tematem przewodnim będzie rewolucja, jaką sztuczna inteligencja niesie w obszarze finansów i inwestycji. Jakie możliwości otwiera dla bankowości i fintechu?

Panel 3: „Nasze przygody z AI i innymi nowymi technologiami w kosmosie”

Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat kosmosu, gdzie sztuczna inteligencja i nowoczesne technologie stają się kluczowymi narzędziami. Dyskusja będzie dotyczyć zastosowań AI w badaniach kosmicznych. Zostanie pokazane, jak innowacje technologiczne pomagają w podboju kosmosu.

Panel 4: „Czego nie rozumiemy jeszcze o wpływie AI na biznes, a już dawno powinniśmy to analizować?”

Paneliści skoncentrują się na nieodkrytych obszarach, jakie sztuczna inteligencja wprowadza w świat biznesu.

Panel 5: „Utopia czy dystopia – jaki świat stworzy nam AI?”

Debata będzie dotyczyć tego, czy sztuczna inteligencja tworzy świat utopii czy dystopii. Podczas panelu rozważane będą różne scenariusze wpływu AI na nasze życie i społeczeństwo.

Panel 6: „Przywództwo w firmach w dobie AI”

Dzisiejsze firmy coraz częściej korzystają z potencjału sztucznej inteligencji. Podczas panelu omówione zostaną wyzwania, szanse i kluczowe umiejętności, jakie liderzy powinni posiadać, aby skutecznie kierować organizacjami w rozpoczynającej się erze AI.

Panel 7: „Czy AI uratuje nas przed kolejną pandemią?”

Panel poświęcony dziedzinie MedTech. Punktem wyjścia do dyskusji będą rewolucyjne zmiany w opiece zdrowotnej, możliwe dzięki nowoczesnym technologiom. Omówione zostaną najnowsze innowacje, wyzwania oraz perspektywy rozwoju MedTech, kształtujące przyszłość opieki zdrowotnej.

Networking

Po części merytorycznej Konferencji odbędzie się Evening Networking Session w Rotundzie PKO. Sesja umożliwi uczestnikom wydarzenia nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych. Spotkanie przewidziane jest tylko dla osób pełnoletnich.

Konferencja zgromadzi ponad 300 uczestników, w tym ekspertów z Polski i zagranicy.

Program TeenCrunch w pigułce

TeenCrunch to program akceleracyjny skierowany do młodych talentów (15-22 lata), który koncentruje się na edukacji międzypokoleniowej i praktycznym wykorzystaniu nowych technologii. Program obejmuje warsztaty, mentoring oraz wyjazd integracyjny.

Czytaj także: